Jump to content



Eπισκευη laptop


deceptive_d

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Guys sorry για την αργοπορημενη απαντηση αλλα νοσηλευτηκα και δεν επαιζε να τσεκαρω απαντησεις.

Προκειται για ενα Compaq Pressario του 2000 αγορασμενο απο Αμερικη. Το προβλημα ειναι οτι δεν αναβει η οθονη ενω φαινεται οτι λειτουργει. Ειναι παλιο το ξερω αλλα το θελω ξανα για βασικη χρηση στη δουλεια και δεν εχω πολλες απαιτησεις:)

Το Πλαισιο αναλαμβανει και αλλες μαρκες περα απο TurboX?

Link to comment
Share on other sites

To backlight της οθονης φαινεται να ειναι ον αλλα δεν δινει κανενα σημα...

Σιγουρα εαν εχει προβλημα η οθονη δεν δινω μια για μηχανημα τοσο παλιο..

Ειδωμεν...Thanx για τα responses..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα με ένα HP Pavilion...

Παίρνει ρεύμα η οθόνη (φωτίζεται) αλλά δε δείχνει τίποτα...

Αν συνδέσω εξωτερική οθόνη δείχνει σήμα, αλλα φαίνονται κάποιες κάθετες γραμμές.

Εμένα πρόβλημα κάρτας γραφικών μου φαίνεται.

Εγώ θα το πάω στην αντιπροσωπεία της Hp/compaq που στην Ελλάδα την έχει η infoquest.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

sorry παιδια δεν ήθελα να κάνω διαφήμιση, απλά ήταν μεγάλη αγαλίαση οικονομική για εμένα όταν η αντιρποσωπεία μου ζήταγε 750 ευρώ για αλλαγή monitor και εγώ την έκανα με 300 ευρώ. αλλιώς θα το πέταγα το μηχάνημα.

επίσης με 100 ευρώ ένας φίλος μου έφτιαξε επίσης Laptop που θα τον πέταγε.

προσπαθώ να μεταφέρω το μήνυμα οτι οι laptop επιδιορθώνονται αρκεί να πέσουν στα σωστά χέρια.

Sorry να φάνηκε ώς διαφήμιση :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Υπάρχουν εταιρίες που μπορούν να αλλάξουν την οθόνη του λάπτοπ με πολύ λιγότερα απ΄αυτά τα λεφτά

που είπατε πριν.Η pcexpress.gr π.χ με 245Ε αλλάζει την κατεστραμένη οθόνη με μια καινούργια και μου έδωσαν και

εγγυήση 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου hp laptop που εχει χαλασει ( ο δισκος ) 1 χρονο εγγυηση εχει.Μου το παν και στο πλαισιο.Υπαρχει τροπος να τους πω (αν ναι , σε ποιον ; στην hp ?) αυτο που ειπε ο Γιωργος απο πανω και να βγω νικητης ;

Γιατι ξερω οτι λογω ευρωπ.ενωσης εχει 2 χρονια , το θεμα ειναι πως το θετεις για να σε παρουν στα σοβαρα :p

Link to comment
Share on other sites

δεν βγαζεις ακρη. προσπαθησα και εγω αλλά εφόσον δεν έχει ψηφιστεί νόμος στην Ελλάδα δεν ισχύει το Ευρωπαικό δίκαιο. Όπως π.χ. με την αναγνωριση των Κέντρων Ελευθέρων Σπουδών. Η Ελλάδα μπορεί να πληρώνει πρόστιμο που δεν συμμορφώνεται στην ευρώπη, αλλά ισχύει ο Ελληνικός νόμος... άσε το έψαξα.

Βρές μια ιδιωτική εταιρία, δώσε 200-300 ευρώ και επισκέυασε το.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.