Jump to content



Ποιο είναι το αγαπημένο σας αλκοολούχο ποτό;;;[18+ ONLY.]


LevelOne

Recommended Posts

[ame]http://en.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9my_Martin[/ame] , [ame]http://en.wikipedia.org/wiki/Otard[/ame] , [ame]http://en.wikipedia.org/wiki/Courvoisier[/ame] , Chabasse

όσο ποιο παλαιωμένο το καλύτερο. το VS με VSOP έχουν μεγάλη διαφορά . XO είναι άλλο επίπεδο βέβαια και ξεφεύγει η τιμή

Link to comment
Share on other sites

Remy Martin , Otard , Courvoisier , Chabasse

όσο ποιο παλαιωμένο το καλύτερο. το VS με VSOP έχουν μεγάλη διαφορά . XO είναι άλλο επίπεδο βέβαια και ξεφεύγει η τιμή

imo το Remy είναι καλύτερο από το Hennessy αλλά το Courvoisier όχι. Τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγοι στην ηλικία μου μένουν σε τέτοια ποτά, κόκκινο(παντα) κρασάκι....

Καμιά φορά και κανά jack με πάγο :p

Αν γίνεται κάποιος ας μου πεί τι στο ριμάδι είναι αυτό το πασίγνωστο Johny Blue! Λένε οτι είναι το καλύτερο ουίσκι που υπάρχει, πιο ακριβό και τα πάντα όλα... Κανένας που να γνωρίζει? :)

Link to comment
Share on other sites

για ΕΝΑ ποτήρι ίσος να τα δώσω τα λεφτά. για να λέω οτι ξέρω τι να κρίνω γιατί αν δεν πιεις δεν ξέρεις αλλά για μπουκάλι οχι δεν πρόκειται να τα δώσω

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει το Jack Daniels one barrel selected ή κάπως έτσι. ?? Από επιλεγμένα βαριέλια , αριθμημένα. Για μένα ίσως το καλύτερο ουίσκυ που έχω πιει. (δεν έχω πιει και απερια βέβαια). Τα 35 ευρώ τα αξίζει. Πολύ καλύτερο από Glenfidich 18 και από Johny Gold. Και μόνο 35 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται κάποιος ας μου πεί τι στο ριμάδι είναι αυτό το πασίγνωστο Johny Blue! Λένε οτι είναι το καλύτερο ουίσκι που υπάρχει, πιο ακριβό και τα πάντα όλα... Κανένας που να γνωρίζει? :)

ειναι ο ορισμος του μαρκετινγκ. Κοστιζει 150-160€ το μπουκαλι αλλα μπορεις να βρεις πολυ καλυτερα ουισκι με τα μισα λεφτα.

Στα ιδια λεφτα τα ουισκι που παιζουν δε συγκρινονται καν.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Οταν ημουν αλκοολικος ( περιπου) Jack παγο και οταν τελειωνε τζιν σκετο

Τωρα Cardhu ελαχιστο απεσταγμενο νερο.

Βασικα πρεπει αν θυμηθω να χτυπησω κανα μπουκαλακι Jack καποια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Beers: Paulaner, Erdinger Dunkel, Fisher, Heineken, Kaiser

Whiskies: Lagavulin 16y, Chivas 12y, Cardhu 12y

Gin με Sprite / Gin με Sprite και Λεμόνι

Τσίπουρο άνευ γλυκανίσου / Τσικουδιά

Σφηνάκια tequila κίτρινη το καλοκαίρι / Jack.Drambuie.Tabasco τον χειμώνα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.