Jump to content



*HELP*8800gts 512mb


panbio

Recommended Posts

Παιδια παρακαλω την βοηθεια σας,εχω φτασει σε οριακο σημειο πλεον.....

Λοιπον η κατασταση εχει ως εξης:

Μετα απο αρκετα rma στο πλαισιο(σε mobo λογω αθλια καταστασης οταν μου την εστειλαν.fan control καηκε μετα απο λιγο καιρο,ram προβληματικες) ηρθε και η σειρα της vga μου μια 2900pro 512mb λογω προβληματων σε καποια παιχνιδια( οχι ομως τοσο σοβαρων οπως αυτης που πηρα)

Αποφασιζω να παρω Albatron 8800gts 512mb (g92 chipset)...Ερχομαι την περναω μια χαρα περναω και τους νεους drivers απο την nvidia,εσβησα πρωτα τους παλιους φυσικα.......

Μπαινω να παιξω λιγο crysis και αφου βλεπω τα fps να εχουν ανεβει λιγο λεω καλα αυτη η καρτα τα σπαει δεν προκειται να κολλησει πουθενα.........μετα απο λιγο τσουπ Παγωνει η οθονη γινεται σαν χιονισμενη και μετα πεταει μπλε οθονη και κανει restart....Παω να τσεκαρω παλι drivers και συνδεση με μοβο κλτπ......και το προβλημα εμφανιζεται μετα παντου οχι μονο οταν τρεχω game....(κολλαει και εμφανιζει χιονισμενη εικονα)Κανω restart και μπαινω στα vista και σε λιγη ωρα χωρις να κανω τιποτα παλι τα ιδια!!!!!!!!!

Ελεγξα τα παντα,αποφασισα να κανω format αλλα κολλαει και εκει πιθανον θα βγαζει τιποτα erros και δεν ξεκιναει να boootari apo cd........

Πραγματικα το πρβλημα της καρτας αυτης ειναι τεραστιο.......δεν μπορω να το εξηγησω με τιποτα,τουλαχιστον η 2900 pro που ειχα δεν κολλαγε και ετσι.........

Τι λετε???????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα τσέκαρα μνήμες και τροφοδοτικό αφού είχες τα ίδια συμπτώματα και με την προηγούμενη κάρτα. Τρέξε memtest ή prime blend και επίσης μέτρησε με πολύμετρο τις τάσεις του τροφοδοτικού σε πρώτη φάση

Link to comment
Share on other sites

πως να κανω metest?

φιλε οχι δεν ειχα τετοια προβληματα με την αλλη καρτα.........με την καμια...μονο κοκκινες παραμορφωσεις στο crysis ειχα..

Τωρα κολλαει το συμπαν παγωνει η οθονη και βγαζει χιονισμενη εικονα μετα τ πολοιπα τα ανεφερα...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη πρε παιδια εσεισ δηλαδη πιστευετε οτι δεν φταιει η vga?Το pc δεν ειχε τετοια προβληματα πριν τωρα κολλαει τρομερα,πχ πας να το ανοιξω και με την μια δειχνει εικονα αλλοιωμενη,.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.