Jump to content



Core Temps


DragonFlight

Recommended Posts

Εχω το συστημα της υπογραφης μου (Ψες το εστησα) και ο επεξεργαστης ειναι με νερακι.

Οταν βλεπω τις θερμοκρασιεσ ομως, ο ενας πυρινας εχει 38C και ο αλλος 19C. Τρεχοντας το Orthos Prime ανεβενουν σε 42C και 24C αντιστιχα. Γιατι 20C διαφορα ο ενας απο τον αλλο και γιατι μονο 4-5C ανεβαινουν μονο σε full load?

Να αναφερω οτι στον παλιο μου γυμνο (IHS removed), ειχα τετοιο προβλημα οταν δεν πατουσε καλα το block. Τωρα ομως ειναι πολυ πιο μεγαλη επιφανεια και παταει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι brisbaine ο πυρηνας υπαρχει προβλημα να διαβαστουν σωστα ειδικα απο core temp οι θερμοκρασιες

τα ιδια εχω και εγω και μονο απο το προγραμα της μητρικης διαβαζονται σωστα!!! εγω εχω asus

επισης δοκιμασα και speed fan με ιδια αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχουμε σχεδον το ιδιο συστημα :) μητρικη(diamond εγω) και cpu. με αερα το εχω στα 3500 και δεν παει πανω απο 40 βαθμους. βεβαια εχω και γω διαφορα θερμοκρασιας με το coretemp καμια 9-10 βαθμους...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.