Jump to content



Προβλημα: Προγραμματα περιορισμου, filtering κ.α.


Solid Snake

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.

Πριν απο μια μερα ανοιγω το pc, μπενω στο προφιλ μου ( Ο υπολογιστης ειναι κοινοχρηστος -μικρος αδερφος γαρ-)

και βλεπω στην επιφανεια εργασιας "υποπτα" εικονιδια οπως strip poker και αλλες τετοιες μπουρδες...

Εκτως των αλλων βρηκα στον καδο ανακυκλωσης δυο αρχειακια, το ενα torrent και το αλλο ".εxe"

Ολα τα παραπανω ειχαν ως αποτελεσμα να κολλησω καποιου (καποια?) ειδους blastware που εκτως οτι δεν αναγνωριζεται απο το nob32 και το avg

ΑntiSpyware δεν με αφηνει να κανω install καποιο προγραμμα anti-blastware και anti-Spyware οπως το Spyware Doctor..

To ιος, spyware blastware ή οτι ειναι τεσπα, κανει συνεχεια alt-Tab τα παραθυρα και τα προγραμματα που τρεχω πραγμα καταστροφικα εκνευριστικο

οταν κανεις bg η προσπεθεις να γραψεις κατι βρε αδερφε :p

Για να προχωρισω σιγα-σιγα στο θεμα μου χρειζομαι την βοηθεια σας.

Θελω να βρω προγραμματα που "κλειδωνουν" και περιοριζουν καποιες λειτουργειες, θετουν σε περιορισμο τους αλλους χρηστες και γενικα τους

αποτρεπουν να δουν καποιες σελιδες και να χρησημοποιουν καποια προγραμματα.

1)Για αρχη χρειαζωμαι ενα προγραμμα που κανει filtering τις σελιδες με ορους που θετω εγω και δεν ειναι εφικτο να τις δει καποιος που δεν εχει

αδεια και φυσικα blocking σε σελιδες που οριζψ εγω (πχ Torrentaδικα, πορνογραφικου περιεχομενου κ.α)

2)προγραμμα που αποτρεπει -απαγορευει- τον χρηστη να χρησημοποιησει καποια εφαρμογη (πχ azureus)

3)Tελος ενα προγραμμα που απαγορευει το unistall μιας εφαρμογης γιατι αν ειναι να βαζω αυτα τα προγραμματα και ο αλλος να τα

βγαζει ζητω που καικαμε :p

Αυτα τα "ολιγα" λοιπων, ελπιζω να μην σας κουρασα και ελπιζω να μπορειτε να με βοηθησετε γιατι πραγματικα εχω κουραστει να

κανω format για "γουστα"αλλων και να τους δινω "καινουργιο pc στο πιατο καθε φορα...

Να σημειωσω οτι χρησημοποιω Windows XP sp2.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.