Jump to content



Αναβαθμιση καρτας γραφικων


Sir_Aggelos

Recommended Posts

Γεια σας,

Σκεφτομαι να αλλαξω καρτα γραφικων για να αποδοσει ο διπυρηνος 4400+( OC

2,5ghz/core 2MB L2 Toledo core 939 και μαμα ρευμα)

Σκεφτομαι να παρω την 8800GT 512MB που ειναι περι τα 200 ευρω.Η μητρικη μου ειναι η MSI K8N SLI PLATINUN.αλλα δεν πολυ θελω να επενδυσω σε sli γιατι δεν πολυ αξιζει απ οτι καταλαβα.Διαθετω 2 κατοσταρικα το πολυ( ε αμα ειναι και 220 δεν θα τα χαλασουμε).Η 3870 ειναι φθηνοτερη αλλα απ οτι βλεπω χανει απ την 8800gt οποτε σκεφτομαι την 8800gt.

Ακουω προτασεις

ΥΓ:

Απο την αλλη μαλλον δεν θα περιμενω την γενια 98χχ που θα κυκλοφορησει μηπως ο 4400+ που εχω ειναι πολυ λιγος για τα τσιπ 98χχ και το συστημα μπουκωνει.Ή δεν παιζει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ για την 8800 GT.

Το sli είναι πολύ καλό και στο μέλλων όταν έχεις κι άλλα χρήματα για κάρτα γραφικών τότε να πάρεις μία ολόιδια κάρτα που θα διπλασιάσει την ταχύτητά σου!

Το έχω δοκιμάσει το sli και δεν έχει κανένα πρόβλημα!!!:innocent:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα για sli πιστεύω θα σε κόβει ο cpu σου... Εδώ και με την μία θα ζορίζεται...

Κατά την γνώμη μου πάρε τώρα που είναι φθηνοί, εναν μέτριο core2 και μια mobo και μετά βλέπεις για την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johnnymous

κοιτα για sli πιστεύω θα σε κόβει ο cpu σου... Εδώ και με την μία θα ζορίζεται...

Κατά την γνώμη μου πάρε τώρα που είναι φθηνοί, εναν μέτριο core2 και μια mobo και μετά βλέπεις για την κάρτα.

Δλδ αν πρώτα πάρει την vga που το πρόβλημα?

Με φθηνό c2d δλδ και την 6800 που έχει θα διπλασιαστούν τα frames του? :hehe:

Αγγελε, χτύπα την gt!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21- [Χθες, στις 23:02]

Δλδ αν πρώτα πάρει την vga που το πρόβλημα?

Με φθηνό c2d δλδ και την 6800 που έχει θα διπλασιαστούν τα frames του? :hehe:

Αγγελε, χτύπα την gt!!!

οχι αλλά μετα θα μπορέσει να παέι σε gpu χωρις να ξέρει οτι μπορεί να τον κόβει ο cpu του... και αφου είναι και φθηνά τωρα γιατί να μην το κάνει... Ασε που στις αγγελιες έχει ενα σωρό πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.