Jump to content



Kαρτα ηχου μια μπερδεμενη υποθεση


Mercenary

Recommended Posts

Καλησπερες σε ολους. Θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας για ποια καρτα ηχου να αγορασω. Ειμαι φανατικος με την μουσικη και γενικος με τις εντασεις. Εχω τα Ζ-5500 μια χαρα πανε με την onboard της asus supreme II. Αλλα οταν εχωσα ελληνικα κομματακια ειδα μερικα ζορια στα ηχεια στις μεσσαιες. Τωρα θα ηθελα να μαθω κατα ποσο μπορει να βελτιωθει ο ηχος με μια καλη καρτουλα και ποια θα ειναι αυτη? Γιατι εχω την εντιπωση πως η onboard που εχω πρεπει να ειναι αρκετα καλη. Κατα βαση ηθελα αυτη αλλα δεν την βρισκω πουθενα. http://gr.europe.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=14066

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή έχω την συγκεκριμένη κάρτα και ηχεία (εδώ και 3 χρόνια) και επειδή και γω ακούω μουσική και δύσκολη (metal rock) έχω να σου πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα. H κάρτα κάνει καλή διαφορά από οποιαδήποτε onboard και αν τελικά καταλήξεις σ' αυτόν τον συνδιασμό επέλεξε στα ηχεία stereox2 και απενεργοποιημένο το cmss3d και crystalizer από 50-80 ανάλογα με το τι σου κάνει εσένα. Βέβαια δεν έχω ακούσει την καινούργια κάρτα της Auzentech με το τσιπάκι (βελτιωμένο της xfi)

To "δύσκολη" πάει στο είδος μουσικής και στο πως ένας συνδιασμός hardware αναπαράγει μουσική που δεν είναι εύκολα μπίτια ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Georgesod

Λοιπόν επειδή έχω την συγκεκριμένη κάρτα και ηχεία (εδώ και 3 χρόνια) και επειδή και γω ακούω μουσική και δύσκολη (metal rock) έχω να σου πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα. H κάρτα κάνει καλή διαφορά από οποιαδήποτε onboard και αν τελικά καταλήξεις σ' αυτόν τον συνδιασμό επέλεξε στα ηχεία stereox2 και απενεργοποιημένο το cmss3d και crystalizer από 50-80 ανάλογα με το τι σου κάνει εσένα. Βέβαια δεν έχω ακούσει την καινούργια κάρτα της Auzentech με το τσιπάκι (βελτιωμένο της xfi)

To "δύσκολη" πάει στο είδος μουσικής και στο πως ένας συνδιασμός hardware αναπαράγει μουσική που δεν είναι εύκολα μπίτια ;)

Μαζι σου. Αλλα που θα την βρω? Δεν υπαρχει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Αν καίγεσαι σώνει και καλά για την συγκεκριμένη κάρτα υπάρχουν δύο διαθέσιμες με τα μεταφορικά στα 140$ http://cgi.ebay.com/Creative-X-Fi-XtremeMusic-Xtreme-Music-Dont-buy-Audio_W0QQitemZ220198896399QQihZ012QQcategoryZ3701QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.