Jump to content



My first case mod


crio

Recommended Posts

κάτω απο τους σκληρούς υπάρχει πολύς χώρος και σκέφτομαι να βάλω εκεί το Psu ώστε να το χτυπά ένας 8άρης και το καλώδιο να μπαίνει απο το πλάι του υπολογιστή ώστε και καλύτερα να κρυφτούν τα όποια καλώδια αλλα και να υπάρχουν 2 δωδεκάρηδες στο πάνω μέρος σαν ψυγείο που θα ψύχουν καλύτερα το κουτί.Επίσης θα στοκαριστούν τελικά με σηδιρόστοκο για καλύτερο αποτέλεσμα.

Σήμερα μπήκαν και δύο κοκκινες λάμπες διακριτικού χρώματος και αύριο θα βαφτεί το dvd player κοκκινο ώστε να ταιρίαξει με το όλο σετ.

Τέλος θέλω να ρωτήσω που πιστεύτεται ότι είναι καλύτερο να μπεί το κρυμένο καλωδιομάνι??

Ποιό υλικό είναι προτιμώτερο για να μπει στη βάση του υπολογιστή ώστε να καλύψει τα καλώδια που πάνε στα μπροστινά κουμπιά?

Link to comment
Share on other sites

ιδεα δεν εχω που μπορεις να βρεις. το εχω δει σε πολλες μετατροπες στο www.bit-tech.net και βγαινει φοβερο και ειναι πολυ πιο ελαφρυ και ευκολο ν το φτιαξεις και δε κινδυνεβεις να κοπεις...δε ξερω αν θα μπορουσες να βαψεις τη μια πλευρα ενος πλεξυ με ασιμι σπρευ...ισως να πετυχαινε.....

Link to comment
Share on other sites

now photos

almost done

Το πλαϊνό με ψιλομαζεμένα καλώδια

DSC01558.jpg

Και τώρα Pics απο το μροστινό μέρος όπου έγηνε μόντα για διακοπτάκια και το κουμπάκι των λαμπών cathode που μπήκαν.

DSC01559.jpg

DSC01560.jpg

DSC01557.jpg

Λείπει ένα καπάκι απο fdd όπου θα γίνει θύρες για Usb Μπροστινές καθώς και ένας ακόμα ανεμηστήρας με ρυθμιστή αέρα στο μπορστινό μέρος.

Ζητώ συγγνώμη για την ποιότητα των Phot αλλά no camera no party

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.