Jump to content


Αγορά PSU ?


pavou

Recommended Posts

Γεια σας παίδες , λόγο επικείμενης αναβάθμισης της μητρικής σε Asus P5E στην οποία πάνω θα μπει ο E6750+HD2900pro+3xHard disk+4x120mm fan+2giga ram+2 οπτικά drivers και αναμένεται μια ακόμα HD2900pro για CF ,το υπάρχων PSU μου(TAGAN TG530-U15 EASY CONNECT 530W) δεν βλέπω να τα βγάζει πέρα, και για να μην μπω σε προβλήματα σταθερότητας σκέφτομαι να πάρω το παρακάτω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=966088

η τιμή του είναι πολύ καλή , απο απόδοση τι λέτε θα με καλύψει ? μήπως έχετε κάποιο άλλο κατά νου? :help:

Link to comment
Share on other sites

Θα με βαρεθείτε να το φωνάζω....

Corsair HX620W

80+ Efficiency, Modular, με δυναμη να σηkώσει και 2 GTX ( με βαση review στο legitreviews) & Low Noise ( συνιστάται κατα spcr).

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=935638

ΚΑΙ 10 ευρω φθηνότερο...

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Alexis2044 , βάση όλα αυτά που γράφεις εγώ δεν πρέπει να κάνω άλλη ερώτηση και να πάω να το παραγγείλω , .... μια μικρούλα όμως ερωτησούλα πρέπει να την κάνω , (στο πρώτο που πόσταρα εγώ έχει από τις 4 12v τις 2 με 30Α ενώ αυτό που μου προτείνεις είναι και οι 3 του με 18Α) μήπως λέω ο κακόμοιρος μήπως το πρώτο είναι καλύτερο ?

alex θα εκτιμούσα πάρα πολύ μια απάντηση απο εσένα μιας και φαίνεται να ξέρεις κάτι παραπάνω , thanks :)

EDIT: φιλέ μου είδα στην σελίδα της corsair ότι το συγκεκριμένο τελικά έχει καθαρά 600w για τις 12v και χώρια όλα τα άλλα :worship:

Edit 2: τελικά το παρήγγειλα , αυτό που είπες εσύ alex , ελπίζω να το χαρώ στο cf μου :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pavou

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Alexis2044 , βάση όλα αυτά που γράφεις εγώ δεν πρέπει να κάνω άλλη ερώτηση και να πάω να το παραγγείλω , .... μια μικρούλα όμως ερωτησούλα πρέπει να την κάνω , (στο πρώτο που πόσταρα εγώ έχει από τις 4 12v τις 2 με 30Α ενώ αυτό που μου προτείνεις είναι και οι 3 του με 18Α) μήπως λέω ο κακόμοιρος μήπως το πρώτο είναι καλύτερο ?

alex θα εκτιμούσα πάρα πολύ μια απάντηση απο εσένα μιας και φαίνεται να ξέρεις κάτι παραπάνω , thanks :)

EDIT: φιλέ μου είδα στην σελίδα της corsair ότι το συγκεκριμένο τελικά έχει καθαρά 600w για τις 12v και χώρια όλα τα άλλα :worship:

Edit 2: τελικά το παρήγγειλα , αυτό που είπες εσύ alex , ελπίζω να το χαρώ στο cf μου :p

Μπήκα λιγο αργα και τώρα το είδα.

Τελικά απάντησες μόνος τους τις απορίες σου...:)

’ντε καλορίζικο και γράψε και εντυπώσεις όταν σου ρθει ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.