Jump to content



Προβλημα με γεμισμα μελανιων (μαλλον θελει reset το chip)


Recommended Posts

Γεια σας παιδια,

Εχω ενα προβλημα με τον εκτυπωτη μου και θα ηθελα τα φωτα σας επιγοντως μιας και πρεπει να εκτυπωθουν καποιες σελιδες λιαν συντομως!

Εχω τον εκτυπωτη HP DeskJet 5740 και πηρα μπουκαλακια επειδη αδειασε το cartridge. Το γεμισα αλλα δεν εκτυπωνει παρα μονο κιτρινο.. και καταλαβα οτι ειναι θεμα τσιπ που ελεγχει ποσες σελιδες εχουν εκτυπωθει και απλα θα εχει μεινει μονο κιτρινο απο το εργοστασιακο του γεμισμα.

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω τροπο για να κανω reset το τσιπ. Βρισκω για 56, 57, 58 ενω εγω εχω το Tri-color 343 (C8766E)

Ξερει καποιος πως γινεται το reset σε αυτο?

Παδια help πρεπει επιγοντως να το φτιαξω :(

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις οτι πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος τα cartridge ???

Εστω και λιγο παραπανο βαρος να εχει δεν βγαινει απο ολες τις εξοδους το μελανι.....

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι τα μή γνήσια μελάνια απέχουν/διαφέρουν απο τα torrents?

Τί εννοεί ο ποιητής ;:flex:

Αν τα συγκρίνεις ως προς το νόμιμο του πράγματος, να σου θυμίσω τα δεκάδες (νόμιμα) καταστήματα που αναλαμβάνουν το γέμισμα/ανακατασκευή μελανιών και toner (λέω νόμιμα γιατί και καταστήματα που πωλούν το..περιεχόμενο των torrents υπάρχουν αλλά το καθεστώς που τους επιτρέπει τη λειτουργία είναι μάλλον σκοτεινό).

Άλλωστε νομίζω ότι έχει απαγορευτεί στις εταιρείες να θέτουν εκτός εγγύησης τους εκτυπωτές μόνο και μόνο λόγω της χρήσης επαναγεμισμένου cartridge!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις οτι πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος τα cartridge ???

Εστω και λιγο παραπανο βαρος να εχει δεν βγαινει απο ολες τις εξοδους το μελανι.....

Για εξήγησε το αυτό λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.