Jump to content



Πρόβλημα με firewire DVD-RW


AlexanderK

Recommended Posts

Έχω να εξωτερικό firewire DVR-RW.

Προσπαθώ να στο συνδέσω και δεν τα καταφέρνω.

Το συνδεω στο ρεύμα και με το αντιστοιχο καλώδιο στο υπολογιστη και ο υπολογιστής δεν αντιδράει.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει την ακριβής διαδικασία?!

Link to comment
Share on other sites

Το firewire έχει drivers? Στο Device Manager το βλέπεις κανονικά ή με θαυμαστικό/ερωτηματικό ?

Ο firewire controller φαίνεται κανονικά.Το πρόβλημα είναι ότι όπως και να το συνδέσω δεν κάνει τίποτα.

Είναι to ice box με firewire.

Έξαψα και είδα ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα.

Καμμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω. Έχω δίσκο FW και παίζει κανονικά. Μήπως το πρόβλημα είναι στα DVD ?

Κάνε τη διαδικασία που σου έγραψα στο αλλό thread, και σβήσε το dvd τελείως από τον devmanager, αφού το έχεις αποσυνδέσει. Κάνε reboot και δοκίμασε να το ξαναβάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω. Έχω δίσκο FW και παίζει κανονικά. Μήπως το πρόβλημα είναι στα DVD ?

Κάνε τη διαδικασία που σου έγραψα στο αλλό thread, και σβήσε το dvd τελείως από τον devmanager, αφού το έχεις αποσυνδέσει. Κάνε reboot και δοκίμασε να το ξαναβάλεις.

Το έκανα με το firewire controller.

To dvd ούτε που το βλέπει...

Δεν θα σκάσω...

Αρκετά με ταλαιπώρησε αυτες τις μέρες...

Να ναι καλά το usb2....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.