Jump to content



Otenet + Online gaming


PGM

Recommended Posts

Εβαλα Οτενετ στο Ηρακλειο της Κρητης, και γενικα, ειτε στο παιχνίδι (WoW) είτε εκτός παιχνιδιού πάει με τις ορέξεις του. Μπορεί να είναι απο 250ms μέχρι 1500ms στο παιχνίδι, την ίδια ώρα που ένας φίλος μου με Οτενετ πάλι στο Ηράκλειο αλλα σε άλλο κέντρο να πάιζει κανονικότατα στον ίδιο σερβερ. Όταν δεν πάει καλά, τα πινγκ με τον θείο γούγλη πάει απο 400ms μέχρι 1200ms.

????ντοιοιοιοιον....εγω με οτενετ,οταν εκανα ping test διαλεγωντας τον σερβερ του Ηρακλειου στο speedtest.net (τωρα καταργηθηκε) εβγαζα πινγκ 38-50ms ...και μενω αθηνα...:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση τωρα τελευταια στους greek warriors εντοπιζεται το προβλημα..μιλαμε για cod4...αλλα σε αλλους σερβερς γερμανικους το ping ειναι εξαιρετικα καλο και σταθερο..

Για πες περισσοτερα, σε αγγλια γαλλια και ιταλια πως πας ? βρισκεις ευκολα εκει κανενα server με 70ms και κατω ? (και τα γερμανακια δεν με χαλανε αμα μου πεις οχι :p ) Προσωπικα πηγα απο tellas σε netone γιατι μου ειχε σπασει τα νευρα με τις αποσυνδεσεις και τα ασταθη ping εξω και στους ελληνικους ( αν και οποτε ητανε στις "καλες" της ειμουνα πολυ ικανοποιημενος )

Τωρα ομως εχω ξενερωσει γιατι μπορει η γραμμη να ειναι σταθερη, το download κοντα στα 700kb/s και το browsing γρηγορο αλλα τα ping σε καποιες περιπτωσεις εχουν μαυρα χαλια, πιο αισχρη ειναι η κατασταση με HOL αποσο εχω δει οπου εκει πρακτικα ειναι αδυνατον να παιξεις σε server που εχει γραμμη της forthnet/otenet

Σκεφτομαι λοιπον να το γυρισω σε otenet οσο ειναι καιρος πριν ληξει το διμηνο test drive της netone , να υποθεσω εισαι με adsl2+ 24/1 ? μπορω να το εχω over isdn ? θα εχω interleaved modulation με το ζορι ή αμα τους ζητησω να με βαλουν σε fast path θα με ακουσουν ?

Link to comment
Share on other sites

το 90% τον dslm της otenet αναβαθμιστικαν. το δικο μου στα πατισια απο εκει που συνχρονιζα στα 22000-22800 σινχρονιζω τωρα πια 23.000+

επισης τωρα τελεφτεα εχει παλη προβλημα η forthnet και εχει πολυ μεγαλο packet loss

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.