Jump to content



phenom 9850 @ 3.5 ghz on water


naz

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
Μην μου πείς ότι ακόμα παίζει στα 3400 o opty σου!!! Κρίμα, μάλλον θα την ψάξω εγώ λίγο, αλλά με 770 mobo.

LOL.

Στα 3400 δεν ήταν ποτέ σταθερός παρά ΜΟΝΟ για BENCH - ScreenShot..

Mέχρι τα 3250 έπαιζε σταθερά, αλλά τώρα τον έχω στα 2700 ΜΟΝΙΜΑ με 1.1 Vcore για να μη ξεπουληθούμε στη ΔΕΗ ... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

τετοιες εμπεριστατωμενες αποψεις ειναι δυσκολο να αμφισβητηθουν...

γραψε παραπερα αν θες και ασε εδω λιγους τρελους που συζητανε για ενα τεχνολογικο επιτευγμα,τον πρωτο native quad συγκεκριμενα στα 3,5 σε νερο,με καποια αλλη προσεγγιση απο αυτη που θα ειχε ενας μαναβης για τα χαλασμενα μπροκολα του.

edit:αγαπαω τους μαναβηδες και τα μπροκολα.

πω ρε φίλε...

Μετοχές στην AMD και σύ έ?

Αν δεν σου αρκούν αυτά,ώστε να κρατάς μια πισινή για τα κομμάτια που θα βγούνε στην αγορά, δικό σου πρόβλημα,όχι δικό μου.Εσύ είσαι αυτός που θα έχει μεγάλο ποσοστό να την πατήσει άμα πάρει phenom B3 με στόχο 3,5+ που δεν θα τα δει ποτέ.

Αν πάλι εσύ ανακάλυψες τώρα το XS,ευελπιστώ σύντομα να μάθεις τι παίζεται και το πόσο τυχαία handpicked cpu ήταν του Tony και του cooper.

Όταν μάθεις 5 πραματάκια,εδώ είμαστε βρε αδελφέ να τα ξανα πούμε.

ps.καλό το μπροκολάκι,δοκίμασε το,λένε με μια συγκεκριμένη χρήση μαλακώνει τα νεύρα.

ps2.Είμαι AMDας....αλλά αντικειμενικός AMDάς.

ps3.

Dagalidi,

ο phenom B3 φτάνει clock to clock τις επιδόσεις του Q6600 aka 65nm

Link to comment
Share on other sites

---> naz

Απ'ότι βλέπω ούτε το χιούμορ πιάνει σε σένα οπότε θα στο πω απλά και αν σου αρέσει έχει καλώς. Αν όχι στείλε μου πμ να ασχοληθώ με την κατάσταση σου περισσότερο.

Επιτέθηκες και επιτίθεσαι σε όποιον απαντάει στο θρέντ (σου?) και δεν σου αρέσουν αυτά που λέει. Την λές στον gznp γιατί απλά εξέφρασε αυτό που ξέρουν και οι πέτρες για τα διαλεχτά κομμάτια που σκάνε στο XS για ξεκάρφωμα κάθε φορά που βγαίνει νέο hardware.

Μετά του πετάς στα μούτρα ένα "ζηλεύεις που το πόσταρα πρώτος? συγνώμηηηηη" λες και του έφαγες το μεροκάματο.

Και τώρα πιάνεις το γνωστό παραμύθιι που είναι γνωστό σαν "μεση ηλικία" στα φόρουμ όπου παλιότερα μέλη νομίζουν ότι έχουν αποδείξει την αξία τους και δεν σηκώνουν κουβέντα στα θρεντ τους γιατί κάπου κάπως κάποτε είχαν αποδείξει ότι είναι άξια μέλη μιας online κοινότητας.

Οκ κανείς ποτέ δεν είχε παράπονο από σένα, όμως η συμπεριφορά μας online κρίνεται κάθε μέρα για όσο συμμετέχουμε. Και όταν λέω κρίνεται, εννοώ από τα υπόλοιπα μέλη.

Δεν είχα, δεν έχω και δεν σκοπεύω να αποκτήσω τίποτα εναντίον σου. Όμως κάνεις σαν παιδάκι που του φάγαν το μπιφτέκι....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν ειναι ετσι τα πραγματα.

το θρεντ αυτο μιλαει για ενα καινουργιο stepping απο την amd που εχει κανει αισθηση γενικοτερα στο xs και το εφερα και εδω στον λαμπη σε κοινη θεα να το δει ο κοσμος να το συζητησουμε.ξερεις δεν μπαινουν ολοι στο xs οχι οτι ειναι κατι φοβερο αλλα πολλα βγαινουν απο κει αρχικα.

αυτο βεβαια ειχα ως συνεπεια να ερθουνε διαφοροι πατερναλιστες να μας σωσουνε απο την λουμπα της amd και των συνεργατων της εκει στο xs...το καπελωμα δεν μου αρεσει ρε φιλε τι να κανουμε?

επιτεθηκα λες εσυ σε οποιον μιλαει εδω? ενταξει με τον αν7 ξερω αν μπλεξεις πας για μπαν...γνωστα αυτα.με το gznp δεν εχω τπτ τα ειπαμε λιγο πιο εντονα.

το οτι ειναι μιλημενα κομματια δηλαδη αυτα στο xs το υποστηριζεις και συ ετσι?

το παραμυθι που λες θες να το εξηγησεις λιγο?υπαρχουν πολλων ειδων παραμυθια και λουμπες και αν εσυ το περιγραφεις ως μεση ηλικια εγω το περιγραφω ως ωριμοτητα.

νομιζεις οτι χρειαζεται διαιτησια η κουβεντα αυτη? μπορουμε να τα πουμε ολα μεσω πμ αν επιμενεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο ξαναλέω,επειδή τώρα έμαθες το XS,ψάξε λίγο στα πιο παλιά,ψάξε σε intel se amd..σε ότι γουστάρεις..και άμα δεν δείς +500mhz σε συγκεκριμένα άτομα από το avg των μη γνωστών χρηστών εκεί, θα το βουλώσω μια και καλή.

Είναι κακό να μην γνωρίζουμε 5 πράματα.

Καλά έκανες και το πόσταρες,αλλά καλό είναι να ξέρεις και τι μπορεί να παίζει.

ps.

κρίμα ρε φίλε και σε είχα σε ένα Α επίπεδο...κρίμα :TD:

ps2.

Η ωριμότητα δεν χαρακτηρίζεται απ την ηλικία κάποιου,αλλά απ τα μυαλά που κουβαλάει. ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα κακο το posting .αν ειμασταν face to face κατι τετοια σκηνικα δεν θα συνεβαιναν ποτε,θα επεφτε λιγο γελιο θα ξεπερνιοτανε η οποιαδηποτε στραβη.

χιουμορ εχουμε ολοι αρκετο ,αλλα ειμαστε και ισχυρογνωμονες δυστυχως...

μαζι σου ρε δεν εχω τπτ ξερω οτι βγαινεις απολυτα παντου αλλα,νταξει πασο, σκεψου ομως μπορει να κανεις και λαθος.διαβαζει τοσος κοσμος την ειδηση,βγαινεις και λες σαπιος τελος.μπορει και να τραβαει καλα το ρημαδι,γιατι να το θαψεις?

τελος παντων συγγνωμη αν ειμουνα και γω ξεροκεφαλος αλλα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο fake τα πραγματα στην amd πλευρα .υποστηριξα λιγο τους πρασινους ,μπηκα λιγο στο τρυπακι ,δεν χρειαζεται να παρει μεγαλυτερες διαστασεις η ιστορια.θαφτε τον ελευθερα με αλλα λογια

Link to comment
Share on other sites

@naz

άμα διάβαζες με χιούμορ,θα καταλάβαινες ότι το "Σάπιος τέλος" ήταν καθαρά πλάκα και χαβαλές.

Δεν το έχει πιάσει τι λέμε για το xs.

Δεν είναι ότι είναι fake τα πράγματα,απλά είναι το πιο δυνατό forum παγκοσμίως και τα γνωστά κεφάλια εκει μέσα έχουν διαλεχτά κομμάτια,είτε από AMD είτε από Intel είτε από nvidia είτε απο ΑΤι.

Όταν είχα πρωτο βγεί οι 939 όσοι είχαν πάρει πριν απ άλλους στο XS πήγαίναν κοντά στα 3g...ξαφνικά τι έγινε στην παραγωγή και όλοι οι υπόλοιποι πάλευαν για τα 2,7 με 2,8ghz?

Εγώ δεν είπα(κυριολεκτώντας όμως) ότι 100% δεν θα πηγαίνει έτσι.

Είπα

"Αν δεν σου αρκούν αυτά,ώστε να κρατάς μια πισινή για τα κομμάτια που θα βγούνε στην αγορά,"

"Μα είναι δυνατόν να κρίνουμε πώς θα πηγαίνουν απ τα κομμάτια που πήραν ο tony και o cooper..."

Δεν βλέπω πουθενά να ισχυρίζομαι ότι δεν θα πηγαίνουν το ίδιο καλά,μακάρι,αλλά ναι,κρατάω μια πισινή πρώτα,όταν ο πρώτος που πήρα ήταν ο tony που δουλεύει στην ocz και είναι φιλαράκια με τον oskar που σχεδιάζει τις dfi.

Πόσο τυχαίος μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ακριβως εχω επαναλαβει σε τουλαχιστον 3 ποστ,να περιμενουμε για να δουμε αν οντως ανεβαινει στις μεχρι τωρα καλες ενδειξεις.η διαφωνια ειναι στο πως τοποθετειται ο καθενας στην κουβεντα.μεχρι εκει

Link to comment
Share on other sites

Εξελιξη κυριοι !!

Ζητω που χαιρομαστε, μαρκαρουμε/ταυτοποιουμε/κραζομαστε για 3GHZ :T: :T:

Ζητω και παλι ζητω μας!!

Dag το clock2clock θελω να το δω..

PS> κατσε να αλλαξω και τη υπογραφη μου γιατι με αλλη ψυξη παιζω 24/7 πλεον τον 2+ ετων-αρχιτεκτονικα-6400 στα 3.94GHz..................................

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα καλό review ... http://www.legitreviews.com/article/682/1/

Να ρωτήσω και κάτι εκτός θέματος?Οι amd black edition που βλέπω σε κάτι sites τι διαφορές έχουνε από τους υπόλοιπους?Πέρα από την τιμή..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.