Jump to content



COOLERMASTER HYPER 212 vs XIGMATEK HDT-RS1283


pitolis

Recommended Posts

ο 8400 σαν επεξεργαστης ειναι πολυ κρυος και ακομα και με την στοκ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

εαν προκειται να υπερχρονισεις ομως και ψαχνεις και την ησυχια σε μια ψυκτρα και οι 2 λυσεις που δινεις στα λινκ ειναι εξισου καλες.

τραγικες διαφορες δεν πιστευω οτι θα δεις στον 8400 ακομα και πειραζοντας τον.

εαν φροντισεις να υπαρχει μια σωστη ροη στο κουτι σου οι ψυκτρες με καθετο ανεμιστηρα στη μητρικη εχουν αψογη συμπεριφορα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΟ REAL TEMP !ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ 43C ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ASUS PROBE II ΚΑΙ ΤΟ PC WIZARD ΔΕΙΧΝΕΙ 53 C! ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΒΑΡΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΣΕ FULL LOAD ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!ΠΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ MAX ΣΕ FULL LOAD(ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΥΜΠΟΜΕΝΗ Η ΨΗΚΤΡΑ)

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΟ REAL TEMP !ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ 43C ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ASUS PROBE II ΚΑΙ ΤΟ PC WIZARD ΔΕΙΧΝΕΙ 53 C! ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΒΑΡΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΣΕ FULL LOAD ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!ΠΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ MAX ΣΕ FULL LOAD(ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΥΜΠΟΜΕΝΗ Η ΨΗΚΤΡΑ)

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Δεν ξέρω.. δεν έχω παίξει ποτέ default :devil: Και οι θερμοκρασίες απο cpu σε cpu διαφέρουν και ανάλογα το κομμάτι και αναλογα την διαμόρφωση του case ...Παντως τσέκαρε το cooler ..δεν έχεις να χάσεις τπτ

43 καλά είναι

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μετά από 15 λεπτά στο orthos έχουμε και λέμε:

στο real temp έχω : 58 C

στο asus probeii : 74 C

στο pc wizard 2008 : θερμοκρασία επεξεργαστή 74 C

core 1 : 68

core 2 : 67

θα κοιτάξω και για την ψήκτρα !σε ευχαριστώ

τελικά για της ψήκτρες πια είναι καλύτερη από της 2?(λέω να αγοράσω μπας και κάνω και λίγο oc)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.