Jump to content



Αναβάθμιση υπολογιστή


Kenpachi

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αναβαθμίσω τον υπολογιστή μου και έχω καταλλήξει στην παρακάτω σύνθεση:

Cpu: Intel core 2 duo 8500 s775/3.16

MB: Asus striker 2 formula (775,ddr2,780)

Ram: DDr2 4gb kit reaper x 1000 mhz

Vga: albatron 9600 gt 512mb

Cpu cooler: scythe cooler ninja plus rev.b

Epishs skeftome gia trofodotiko to enermax liberty 720 w.

Dektes oles oi symboules kai protaseis:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλή σύνθεση, αλλά για να μην μπλέξω με nforce chipset, θα πήγαινα σε Asus Rampage (X48) και vga 8800gt. Το infinity εννοείς, liberty υπάρχει μέχρι 620W. Πολύ τίμιο τροφοδοτικό, τώρα που μειώθηκε η τιμή του, θα σου έλεγα να το επιλέξεις. Τι ακριβώς θα κάνεις με τον Η/Υ? Την μητρική αυτή την προτιμάς γιατί έχεις το sli στην άκρη του μυαλού σου?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η παραγγελία θα γίνει από πλαίσιο μέσω internet και θα πληρώσω όλη την αναβάθμιση με δόσεις μέσω πιστωτικής οπότε θέλω vga από τις διαθέσιμες στο site

Μόνο το Enermax θα το αγοράσω με μετρητά από e-shop γιατί τα psu του πλαισίου είναι για τα μπάζα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλή η rampage αυτήν θα πάρω!!

Την ecs δεν την έχει το πλαίσιο, να πάρω την mushkin???

Sli δεν είναι στα άμεσα σχέδια μου μόνο άμα χρειαστεί...

Με την rampage και να θέλεις αργότερα δεν θα μπορείς να κάνεις sli,μόνο cf ελ[ιζω να το γνωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαπίστωσα....

Μήπως να πάρω ati τελικά??

Αλλά η nvidia είναι γενικά πιο συμβατή ειδικά με τα linux που θέλω να εγκαταστήσω σαν δεύτερο λογισμικό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.