Jump to content



Συμβουλές για Υδρόψυξ


Kenpachi

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αναβαθμίσω στο ακόλουθο σύστημα:

PSU:Enermax infinity 720 W Το έχω ήδη...

Case: CM Stacker Το έχω ήδη...

MB: Asus maximus extreme

Ram: Ocz 2x2 gb ddr2 Reaper 1000 mhz

CPU: Core 2 duo 8500

VGA : 8800 gt

και θέλω να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου με το στήσιμο μιας υδρόψυξης για cpu,mb,vga

Τι components μου προτείνετε μέχρι 350 ευρώ ???

Επίσης μιας και η ψύκτρα της vga δεν θα χρησιμοποιηθεί ποια υλοποίηση πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη???

Τέλος πως την βλέπετε την όλη πρόκληση για κάποιον που δεν έχει ξαναστήσει υδρόψυξη, θα τα καταφέρω ή θα κάνω το stacker συντριβάνι??:p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Kenpachi αν και δεν εισαι νέο μέλος, μηπως να ριξεις μια ματια σε αυτο το θέμα σχετικά με την ιστορια του μικρου Γιαννάκη?

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=10464

Κοιτα και τα υπολοιπα θέματα στο section watercooling σε παρακαλώ γιατι το συγκεκριμένο εχει χιλιοειπωθει.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω σίγουρα όρεξη όπως είχα και πριν μάθω να στήνω υπολογιστή και δεν με πειράζει να αργήσω και λίγο μέχρι να βγει καλό το στήσιμο επειδή έχω και άλλο pc για να δουλεύω...

Φιλε Kenpachi αν και δεν εισαι νέο μέλος, μηπως να ριξεις μια ματια σε αυτο το θέμα σχετικά με την ιστορια του μικρου Γιαννάκη?

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=10464

Κοιτα και τα υπολοιπα θέματα στο section watercooling σε παρακαλώ γιατι το συγκεκριμένο εχει χιλιοειπωθει.....

Καταννοώ αυτό που λες αλλά δεν νομίζω αυτό που ζητάω να είναι το ίδιο με το πως να βρεις ένα crack για το halo2 γιατί πολύ απλά μη γνωρίζοντας πολλά για υδρόψυξη άμα δώσω ένα κάρο λεφτά για τα components και στο τέλος διαπιστώσω ότι η αντλία είναι ανεπαρκής ή ότι το ψυγείο δεν κρυώνει όπως θα πρεπε δεν θα έχω και πολλές επιλογές παρά να αφήσω την υδρόψυξη για του χρόνου μιας και δεν μου τρέχουν λεφτά από τις μασχάλες....

Άλλωστε για κάποιον που το κατέχει το θέμα το να μου προτείνει μια αντλία ένα ψυγείο και ένα reservoir για το σύστημα μου είναι κάτι πολύ εύκολο:whistling

Link to comment
Share on other sites

Στο εδωσα γιατι να καταλάβεις οτι πριν δημιουργήσουμε νέο θέμα...κοιτάμε αν οι απορίες μας ή το προβλημα μας εχει ξαναειπωθει...και το δικο σου εχει 1000ειπωθει...υπάρχουν τουλάχιστον δεκάδες, προσφατα και μη, θεματα περι υδροψυξης και components και για το συστημα σου και για το budget σου.

το παρών θέμα θα κλειδωθει εντός ολίγου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.