Jump to content



Tι πεθανε????ΗΕLP!!!!!!!!!!!!!!!!


crio

Recommended Posts

Έχω το ακόλουθο Pc

ASUS P5K

C2Q Q6600

G.SKILL BLACK 1000 4-4-4-5

ECS 8800

Βγαζω την ecs και βάζω δυο 3850 που πήρα να κάνω CF.Όλα καλά.Bootάρω τον q6600 στα 3.6 ενεργοποιώ το cf χρονίζω κάρτες γραφηκών και αρχίζω 3dmark06.To μηχάνημα πάει σφέρα όλα οκ.Ξαφνικά με πετά με error των windows απο το 3dmark και λέω άστο για σήμερα.Αύριο πάλι (ήτανε αργά).Κλείνω το pc ξανανοίγω να τα γυρίσω όλα στο default.Μπαίνω στα bios μετά απο ~20'' κολάει.!!!Λέω δεν πειράζει.Reset Και ξανά απο την αρχή.Βάζω default πάει να ξεκινήσει αλλα πάλι κολάει.Ξανά Reset πάει να μπει στα windows ξανά κολάει.Λέω πέθανε το μοβο.Βάζω μια p965-ds3 που έχω όλα οκ bootάρει.Φεύγω ύσηχος.Πάει ο αδερφός μου στο pc με βρίσκει μετά μου λέει ότι ενώ ήτανε στο youtυbe κόλησε.Το ίδιο μαθαίνω ότι έκανε και αργότερα στην αδερφή όταν μίλαγε στο Msn.Απο τότε δεν Bootαρει καν.Δοκίμασα και τις τρεις κάρτες γραφηκών,και άλλες μνήμες,ξεσύνδεσα όλα τα άσχετα άφησα μόνο τα βασικά τπτ.Η οθόνη με το που την ανοίγω μπαίνει σε sleep mode......Δοκιμάζω μετά κάρτες γραφηκών,μνήμες και παίζουν στο 2ο μου Pc αποτελούμενο απο:

Gigabyte 8I945PLGE-RH

Pentium D805

και τις μνήμες μου και τισ vgas.

Το μπορεί να είναι?Το έκανε δηλαδή σε δύο μητρικές.

Επεξεργαστης?Αν χάλασε τότε θα έχω γράψει ιστορία.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HELPPP

Link to comment
Share on other sites

Θα γινει και αυτό εν καιρό.

Να πω ότι όταν πατάω το κουμπί τραβάει ρευμα το Pc Και μοιάζει να δουλυει.....

βγαλτα ολα και ξαναβαλτα...κατι ειναι ισως βαλμενο λαθος...:hmm:

Link to comment
Share on other sites

γυμνη τελειως η μητρικη..κανεις clear cmos , βγαζεις επεξεργαστη , ανοιγεις...κλεινεις,βαζεις επεξεργαστη και δοκιμαζεις:p

υποψην μονο cpu και ραμ.ουτε καρτα γραφικων ουτε δισκοι

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου ειχαι το ιδιο προβλημα με εσενα ειχαι προσπαθισει και αυτις τα παντα αλλα τιποτα μεχρι που αλλαξαμε τον σκληρο του και ολα επεξαν μια χαρα , να πω οτι ο σκληρος ηταν αυτος που δινει το πλαισιο στα ετιμα pc του αμα θεσ δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.