Jump to content



6600gt Multirama RMA


stylejohn

Recommended Posts

Ειχα αγορασει Gigabyte 6600gt στις 21-11-2005 και πριν λιγο καιρο σταματησε να δουλευει!Ετσι την πηρα και πηγαμε μια βολτα απο το καταστημα Multirama Μεσσογειων 512-514 (Αγια Παρασκευη)!Οταν τους μιλαω για RMA ο ενας πωλητης μου ειπε οτι ειχε 2 χρονια RMA και ο αλλος πεταγεται και λεει 1!Τοτε τους λεω πως θυμαμαι τοτε που την αγορασα εγραφε 3 χρονια RMA (και ηταν και απο τους λογους που την πηρα) και τους ζητησα αν μπορουν να κοιταξουν στο pc τους αλλα μου ειπαν οτι <σιγουρα> εχει 1 χρονο!Ετσι και εφυγα!

Σημερα μπηκα ομωσ στο site της GIGABYTE και ειδα οτι γραφει για 3 χρονια RMA

Graphic Accelerator Cards (VGA)

o All graphic cards carry a 3 year limited warranty (First 2 years parts & labor, 3rd year parts only)

Δεν με νοιαζει ας πληρωσω εργατικα!

http://rma.gigabyte-usa.com/DirectRMA/EndUser_Main.asp

Αν καποιος δουλευει σε Multirama και μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμησω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

αμα σου πουν καμια 40 αρα εργατικα+τα ταχυδρομικα τσαμπα την τσαντιλα σου...2 χρονια υποχρεουνται να σου δωσουν (οδηγια ΕΕ που τους δεσμευει).για 3ο χρονο δες αν η γκιγκαμπαιτ σου λεει οτι καλυπτει και την Ευρωπη,καθοτι βλεπω να δινεις αμερικανικο λινκ (συνηθως οι εγγυησεις του ιδιου προιοντος ποικιλλουν αλλαζουν αναλογα με την χωρα.)

Link to comment
Share on other sites

Kάτι ξέρω εγώ που κάθε φορά που κλοκάρω τις 7950gt κάνω και ένα ευχέλαιο μην καεί και τρέχω για rma:hehe:

Μονο που εγω την 6600 gt δεν την εχω κλοκαρει ποτε με την μουφο-ψυχτρα που εχει!Απλα ενα ωραιο πρωι σταματησε να δουλευει!:rant:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.