Jump to content



Νεα σύνθεση Gaming Pc.


oinoikoz

Recommended Posts

Αν το χρηματικό όριο παραμένει το ίδιο, με 100Ε δεν έχεις και πολλές επιλογές για full tower.

Για το psu κοίτα το 620W που προτείνω παραπάνω το οποίο είναι και με αποσπώμενα καλώδια.

Αφού θα το στήσεις μόνος σου μπορείς να πάρεις την p5q pro από κάποιο άλλο μαγαζί. Πιστεύω αξίζει την μικρή χρηματική διαφορά.

Τα παραπάνω αν ανεβάζουν πολύ τα χρήματα που μπορείς να δώσεις, κόψε απο τις ram. Πάρε τα 2gb, και όταν μπορέσεις βάζεις άλλα 2.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι οθόνη (ανάλυση) θα παίζεις (τώρα και για τον επομενο χρόνο) ?

Edit: Είδα 22άρα. Νομίζω σε καλυπτεί και μια 4850 (-100 ευρώ), για να τα δώσεις σε κουτί, τροφοδοτικο (Corsair 620) και μητρική (P5E)

Link to comment
Share on other sites

ChSin7

αν πάρει 4850 σε έναν χρόνο δεν θα παίζει τίποτα στην 22" του. είδη τώρα και δεν παίζουν όλα στα full στα 1680*1050 γι' αυτό ας πάρει την 4870 κι ας μην πάρει τετραπύρινο που στα παιχνίδια και στο overclocking δεν πάει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ChSin7

αν πάρει 4850 σε έναν χρόνο δεν θα παίζει τίποτα στην 22" του. είδη τώρα και δεν παίζουν όλα στα full στα 1680*1050 γι' αυτό ας πάρει την 4870 κι ας μην πάρει τετραπύρινο που στα παιχνίδια και στο overclocking δεν πάει καλύτερα.

Για πες, ποιά δεν παίζουν ? Και τι περιμένουμε για 1 χρόνο ακόμα ? Εκτος Crysis (Very High) νομίζω μια χαρά παίζουν όλα με 4850 @ 1680χ1050, ίσως όχι με ολα 16χφιλτρα στο ΟΝ αλλά μια χαρά κάρτα είναι για αυτήν την αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν νομιζω να χρειαζεται CF η 4870 τον καλυπτει υπερβολικοτατα...Εγω πιστευω με το P45 της ASUS P5Q θα ειναι αρχοντας οποιος διαφωνει ας ποσταρει τις αποψεις του. Ααααα +1 σε αυτο που ειπε ο johnny73 για το 2*1GB

+1 για P5Q

Link to comment
Share on other sites

Αφού αυτό που ενδιαφέρει το παλικάρι είναι τα games δεν νομίζω πως χρειάζεται τον τετραπύρινο , και ο 8400 είναι υπερβολή αλλά ..... ας είναι μια χαρά CPU είναι :)

Όπως καταλαβαίνεις φίλε το αρχικό ποσό θα το ξεπεράσεις και αφού είσαι gamer μην κόψεις από PSU ---> Corsair 620w και Μ/Β ---> P5E για την m/b θα με θυμηθείς σε λίγο καιρό αλλά θα είναι αργούτσικα μιας και θα έχεις πάρει άλλη :hehe: , σοβαρά τώρα σαν gamer πλέων είναι πολύ εύκολο και αρκετά οικονομικό το crossfire πάνω σε μια P5E η οποία πετάει ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε τι οθόνη (ανάλυση) θα παίζεις (τώρα και για τον επομενο χρόνο) ?

Edit: Είδα 22άρα. Νομίζω σε καλυπτεί και μια 4850 (-100 ευρώ), για να τα δώσεις σε κουτί, τροφοδοτικο (Corsair 620) και μητρική (P5E)

Τελικά έγινε 24άρα.:woot:

Για ποιόν λόγο να αλλάξω την p5q και να πάρω την p5k?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.