Jump to content



WD Passport Essential 160Gb και κατασταση Idle


stefanos_79

Recommended Posts

Μου κανανε δωρο τον συγκεκριμενο σκληρο και θελω να μου λυσεται μια απορια.Ο δισκος οσες μερες τον εχω δουλευει αψογα αλλα εχω παρατηρησει ενα περιεργο φαινομενο.Οταν μενει ανενεργός για πολυ ωρα οταν παω να τον ανοιξω ακουγεται ο ηχος εισοδου-εξοδου usb συσκευης και φυσικα κανει autorun.Πριν το κανει αυτο ο δισκος φαινεται κανονικα μεσα απο τα windows και το led του ειναι ανοιχτο.Με το που παω λοιπον να τον ανοιξω ,ενω φαινομενικα ειναι φορτωμενος στον υπολογιστη ,συμπεριφέρεται λες και τον κουμπωσα εκεινη την ωρα.Μου γενναται το ερωτημα εχει προβλημα ή απλα μπαινει σε stand by mode και απλα μετα κανει επανεκινηση .Και κατι αλλο μηπως κανεις σας γνωριζει αν εχει μεσα sata σκληρο?Εχω στην κατοχη κι εναν Passport παλιοτερης γενιας (40GB ασημενιο) και τετοιο φαινομενο δεν αντιμετώπισα οσες ωρες κι αν ηταν idle.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τον εβγαλα απο το hub και το εβαλα πανω στον υπολογιστη και ολα οκ.Με παραξενευει το γεγονος ομως γιατι το hub ειναι τροφοδοτουμενο και στον άλλο Passport που ειχα δεν ειχα τετοια προβληματα.Δεν ξερω τι παιζει σε αυτην την περιπτωση με την τροφοδοσια.τελοσπαντων μηχανηματα να μας παιδευουν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.