Jump to content



Εν αναμονή για καινούργια 22"


Jerry007

Recommended Posts

Η ιστορική μου (ή μάλλον προιστορική)Acer 1912s άφησε την τελευταία της πνοή χθές το απόγευμα....

1912.jpg

Στο desktop και όπου υπήρχε σκοτεινο backround για να δημιουργεί αντίθεση έβγαζε άσπρεσ γραμμες....

Αρχικά απο τις συντομεύσεις..Δηλαδή μια κάθε κουτάκι είχε στα δεξιά του 4-5 άσρπες γραμμούλες των 4-5cm να τραβιούνται.

Ανάλογα με το πρόγραμμα γινόταν ολο και χειρότερο....

Η οθόνη ηταν πάνω σε VGA καλλώδιο.Μια ώρα πριν που είχα ανοίξει τον υπολογιστή δεν έκανε τίποτα απο αυτα...Αρχικά πειραματίστηκα με τις ρυθμίσεις του θέματος των windows και της οθόνης.

Στη συνέχεια τοποθέτησα μια Samsung SM780b που έχει η αδερφή μου, για δοκιμή με DVI εκεί κανένα πρόβλημα όλα φυσιολογικά.

Η Acer είχε αγοραστεί 12 του 2005 και δυστυχώς για μερικούς μήνες χάνω την εγγύηση της :cry:

Οπώτε πρώτον θέλω να μου πείτε...Τι την κάνω αυτή?Το σίγουρο είναι οτι θα αντικατασταθεί με την Samsung SM2232SW που ζαχαρώνω καιρό:hehe:

Αξίζει να την κρατήσω,να την πουλήσω σε εξευτελιστική τιμή η να την πετάξω?

Θα κάνω και μια δοκιμή στην Samsung που έχω τώρα και σε VGA και θα σας πώ///

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.