Jump to content



Σχεδόν χαλασμένο PSU OCZ.


PetrosD

Recommended Posts

Γειά σας παίδες!

Έχω ένα τροφοδοτικό OCZ PowerStream 600W και μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα.

Λοιπόν, στο PC της υπογραφής μου, μόλις πατάω το κουμπί εκκίνησης, κάνει ένα θόρυβο σαν να προσπαθεί να εκκινήσει, αλλά τίποτα.

Σε δοκιμή σε ένα παλιό Sempron σε μητρική Albatron με ένα 40άρι δίσκο, όταν πατάω το κουμπί δεν ξεκινάει, αλλά αν το κρατήσω πατημένο για 3-4 δευτερόλεπτα, ξεκινάει. Νομίζω ότι το τροφοδοτικό είναι στα τελευταία του, αλλά είναι κρίμα να το εγκαταλείψω.

Ξέρει κανείς ποιός μπορεί (και θέλει) να το επισκευάσει, γιατί σε 2-3 ηλεκτρονικούς που το έχω πάει, δεν ξέρουν (ή δεν θέλουν να ασχοληθούν).

Ίσως ο Hipro5 να έχει λίγο χρόνο να ασχοληθεί μαζί του...

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

@honda22

Δες εδώ: http://www.cluboc.net/reviews/power/ocz/powerstream600/index.htm

Σου πάει η ψυχή να εγκαταλείψεις ένα τέτοιο εργαλείο, ειδικά όταν το έχεις πληρώσει 180 ευρώ; Δεν είναι ότι δεν δουλεύει καθόλου, απλά όταν του ζητάς χαμηλό φορτίο, δουλεύει. Έτσι σκεύτηκα μήπως επισκευάζεται.

@Winters

Ευχαριστώ, αλλά έχω ήδη ένα 450άρι και δουλεύω τώρα. Σκοπός είναι να φτιάξω και το "καλό".

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο PetrosD, ρε παιδιά αν ξέρατε μερικές φορές πόσο απλά επισκευάζονται αυτά που πετάτε θα παθένατε πλάκα....

Αν θέλεις Πέτρο το αναλαμβάνω...

Συμφωνώ μαζί σου, δεν πρέπει να πετάμε κάτι πριν σιγουρευτούμε ότι δεν επισκευάζεται απλά.

EDIT: Χάρισαν στον αδελφό μου μια χαλασμένη μητρική. Δεν λειτουργούσε. Ε, της άλλαξε κάτι πυκνωτάκια και τώρα λειτουργει!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.