Jump to content



Artic Silver-5 ...


r0y4ax

Recommended Posts

Αγόρασα την παρακάτω πάστα, και τα αποτελέσματα μου..

απο 31 στο bios πήγε 36

Και στα windows, πρίν είχα idle 35-38 και πήγε 45-47 αλλά κατα ένα περίεργο τρόπο στο load είναι το ίδιο..53-55..(ανάλογα την θερμοκρασία δωματίου μου).

Διαβάζοντας εδώ και εκεί, είδα οτι θέλει 200ωρες περίπου η πάστα για να δώ τα σωστά αποτελέσματα...είναι αλήθεια?

Η ζαλμαν ηταν η παλιά μου πάστα.. οι θερμοκρασίες είναι σε defalut κλοκια πάντα.

Σκεφτηκα το προφανές να την έβαλα λάθος.

Εβαλα μια λεπτή γραμμή στην μέση και με μια τηλεκάρτα την άπλωσα έτσι ίσα που μαυρισε ο cpu.. εκανα κάτι λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που εβαλα σημερα πρωτη φορα AS5 (χρησιμοποιουσα το 1 απο τα 2 συνθετικα μερη του AS Adhesive, το οποιο ειναι -εκτος απο τεραστια ποσοτητα στο σωληναριο- παρα πολυ ευκολο στο απλωμα).

Η AS5 ειναι δυσκολη, αλλα σε Sempron 3000+ με Thermalright Ultra 120 extreme PASSIVE (χωρις φαν), χωρις καν ροη αερα στο σημειο εκεινο (δεν εχω το pc σε κουτι), 65 βαθμους σε full load και 50-52 σε νορμαλ χρηση...

Link to comment
Share on other sites

τοση φτανει για 6 φορες...

βαζουμε είτε μια σταγονα σε μεγεθος κοκου ριζιου στη μεση ή αρκετες γυρο γυρο σε αθροισμα να βγαινει η ποσοτητα όσο της μιας στη μεση.

μετα βαζουμε πανω τη ψυκτρα και τη στριβουμε λιγο αριστερα δεγια να απλωσει τη παστα και τη βιδωνουμε

Link to comment
Share on other sites

Εχω κ γω την ιδια παστα...κ στον 6700 την εβαλα οπως λεει το pdf που εχει στο site της η Arctic για τους quad..λιγο στην μεση δλδ κ μετα απλωνεται οταν κατσει η ψυκτρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ενταξει , εβαλες παρα πολύ , αλλα πιστευω να το διορθωσες....

Εδώ κολλαει η φραση, η ημιμαθεια , ειναι χειρότερη απο την αμαθεια...

Το κακο ειναι οτι γιναμε ολοι ειδημονες ξαφνικα. Δεν το λεω μονο για εσενα αλλα και για εμένα που την πατησα πολλές φορές και σε πολύ χειρότερα ζητήματα.

Φιλικά παντα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.