Jump to content



"BOOTMGR is missing" kk ty


sosibou

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Έχω ένα μικρό προβληματάκι με το παλιό μου pc το οποίο εκανα το λάθος να το δώσω στην αδερφή μου.. :hm:

Φυσικά δεν τράβαγε μια το σύστημα μετά απο τη χρήση που του έκανε και αποφάσισα να του κάνω format.

Έλα όμως που το cd με τα ΧΡ δεν ήθελε να κανει boot για κανένα λόγο (can't boot from cd, kai άνοιγε κανονικα τα windows)

και ετσι με τα πολλά εβαλα τον δίσκο στο δικό μου pc όπου και του έκανα μια γρήγορη διαμόρφωση, νομίζοντας ότι έτσι 8α έλυνα το πρόβλημα.

Έβαλα λοιπόν τον δίσκο και πάλι στο παλιό μηχάνημα αλλά αντι να λύθει το πρόβλημα τα πράγματα έγιναν χειρότερα..

"Press any key to boot from cd... (πατάω !!) ->

"BOOTMGR is missing" :-O

"Press ctrl+alt+del to restart"

Έχω δοκιμάσει να bootarw και απο τα 2 disk drives, έχω αλλάξει boot sequence ίσα με 20 φορές, 2 διαφορετικά cd με λειτουργικά, μέχρι που ανάγκασα ένα φίλο να μου δωσει ενα δικό του δίσκο.

Βγάζοντας τον σκληρό για να δω τι γίνεται τα windows ξεκινάνε κανονικά την εγκατάσταση, τον τοποθετώ όμως μετά και πάλι τα ίδια... Άκομη και με τον άλλο καινούριο σκληρό

Οι σκληροί που δοκίμασα ηταν IDE και οι 2.

Οι ερωτήσεις μου λοιπον είναι:

Τι μπορώ να κάνω για το μύνημα που μου βγάζει;

'Υπαρχει τρόπος να εγκαταστήσω τα xp βάζοντας εναν απ τους 2 δίσκους στο δικο μου πισι, ενώ τρέχω vista?

Για τυχόν λάθη που έχω πει ή παραλείψεις πού εχω κάνει παρακαλώ διορθώστε με, :T:

Με εκτίμηση,

Άκης

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.