Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

2 πραγματάκια από χτες...

1ον: Επειδή σχεδόν πάντα στήνουν παιχνιδάκι οι bookies και σκάει κάποιο σε κάθε αγωνιστική cl το χτεσινό νομίζω όλοι ξέρουμε πιο ήταν...

2ον: Μπράβο στον Ολυμπιακό που κέρδισε αλλά κάτι τίτλους όπως: "Ο Θεός συγχωρεί ο Θρύλος ποτε" ή "Ιερός Ναός Αγίου Ζήκου" ή "Όλε Βασιλιάς" τους θεωρώ ολίγον χαζούς. ΔΕΝ έπαιζε με την Real ή την Barca ή δεν ξέρω πια...με την Standar έπαιζες...δηλαδή αν θεωρείς τεράστια επιτυχία την νίκη απέναντι στους κουλούς τότε είσαι άξιος της μοίρας σου. Αντι να ερωτόνται γιατί δεν κέρδισαν με 3-0 χαίρονται για το 2-1. Τι να πω...

Γενικό συμπέρασμα: Μου φαίνετε οι ελληνικές ομάδες έχουν καταλάβει την θέση τους στην Ευρώπη. Παίζουν ως loosers και το χειρότερο είναι ότι έχουν υοθετήσει την νοοτροπία αυτή.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω οτι το πρωταθλημα καθοριζει το τι μπαλα θα παιξουν οι "μεγαλοι".Οταν σε 20 αγωνιστικες θα προσπαθουν να διασπασουν το κλασσικο συστημα "5-5-0 με τριπλη ζωνη, ασταματητα φαουλ, οχι γηπεδο αλλα χωραφι" αναγκαστικα μαθαινουν ετσι και δεν μπορουν να παιξουν 2 ταχυτητες πανω που παιζουν οι αλλοι. οι παραδοσιακα 4-5 μεγαλοι της σουπερλινγκας αμα παιζανε αγγλια-ισπανια θα ηταν αλλες ομαδες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

... αλλά κάτι τίτλους όπως: "Ο Θεός συγχωρεί ο Θρύλος ποτε" ή "Ιερός Ναός Αγίου Ζήκου" ή "Όλε Βασιλιάς" τους θεωρώ ολίγον χαζούς...
Τραγικά πράγματα, αλλά για να τα γράφουν αυτά οι δημοσιογράφοι, σημαίνει ότι κάποιος αγοράζει τις εφημερίδες τους.

Άρα καταλήγουμε στην άποψη ότι έχουμε τους δημοσιογράφους που μας "αξίζουν".:suicide2:

εγω νομιζω οτι το πρωταθλημα καθοριζει το τι μπαλα θα παιξουν οι "μεγαλοι".Οταν σε 20 αγωνιστικες θα προσπαθουν να διασπασουν το κλασσικο συστημα "5-5-0 με τριπλη ζωνη, ασταματητα φαουλ, οχι γηπεδο αλλα χωραφι" αναγκαστικα μαθαινουν ετσι και δεν μπορουν να παιξουν 2 ταχυτητες πανω που παιζουν οι αλλοι. οι παραδοσιακα 4-5 μεγαλοι της σουπερλινγκας αμα παιζανε αγγλια-ισπανια θα ηταν αλλες ομαδες.
Συμφωνώ απόλυτα, εξάλλου η σούπερ λίγκα παίζει να έχει και τους περισσότερους τραυματισμούς παικτών από κάθε άλλη "σοβαρή" λίγκα της Ευρώπης.
Link to comment
Share on other sites

Μαρουσάρα ολέ! Τι κι αν έχασε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο πάλευε στα ίσια απέναντι σε μια ομάδα με μπάτζετ εμπειρία υπερπολλαπλάσια του Αμαρουσίου :D Πλέον, όποτε μπορώ, θα πηγαίνω στο κλειστό του Αγ. Θωμά, ή στο ΟΑΚΑ, για να τους βλέπω από κοντά, γιατί κάνουν μια πολύ σοβαρή προσπάθεια και το αξίζουν :banging:

Link to comment
Share on other sites

Real Madrid vs AC Milan

Μιλάμε για παιχνίδι με τα όλα του...εγώ μιας και υποστηρίζω και τις 2 ομάδες στα πρωταθλήματά τους δεν βγήκα χαμένος...αλλά η Real είναι απαράδεκτη...ο καημένος ο Κασίγιας μπορεί να έφταιγε στα γκόλ αλλά αν δείτε παιχνίδια της ρεαλ θα δείτε είναι απελπιστικά μόνος...δεν πείθει η ρεαλ...όσο για το παιχνίδι...έκανε τα μαγικά του ο Ντε Μπλέκερε πάλι...απορώ πως δεν έδωσε και κόκινη στον Raul που ΟΥΤΕ κίτρινη έπρεπε να πάρει (κόκινη έπρεπε σε ronaldinho, Nesta) και για το πέναλτυ και το ακυρωθέν γκολ δεν χωράει συζύτηση πιστεύω...πάντως ήταν ωραίο ματσάκι με τα όλα του...λίγο μόνο στο θέαμα έχασε..:banging:

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανε ρε το άτομο!!!:-O

Πάμε και στα σημερινά, καλά η ΑΕΚ τελείως χώμα, 2 φορές βγήκε σε πλεονεκτική θέση αυτός πως τον λένε τον επιθετικό, και δεν είχε ψυχή να τρέξει με αποτέλεσμα να τον προλάβουν οι αμυντικοί, κλέβαν την μπάλα στην άμυνα άλλαζαν 2 πάσες και την ξαναχάνανε!!! Και αυτόν τον Μαϊστόροβιτσ τι το θέλουνε ρε? πόσες φορές έχει αφήσει ακέφαλη την άμυνα λόγω αποβολής?

Πάμε στα δικά μας τώρα, απαράδεκτοι για ακόμα μια φορά, 0 ανάπτυξη 0 αυτοματισμούς, γιόμες και όπου πάει η μπάλα, αυτός ο καημένος ο Σισέ όλο οφσιντε έβγαινε και όχι οτι έφταιγε αυτός αλλά αργούσαν να πάρουν στροφές και να του πετάξουν την μπάλα γρήγορα. Κοινώς που πας ρε καραμήτρο? ο άλλος ο Τζόρβας την γλύτωσε στο δοκάρι, πάλι καλά να λέμε γιατί την έξοδο που έκανε δεν την κάνουν ούτε σε προπόνηση. Γενικά όμως χάλια μαύρα... :no:

Έγινε επεξεργασία από Arxagelos
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και είπαμε για μπάσκετ, δείτε αυτό: http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=50351

Θέλουμε και καλούς παίκτες στις ελληνικές ομάδες. Να κάνουν τι; να πλατσουρίζουν; :no:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.