Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Λες για τότε που πλακώθηκε ο Λάζος με τον Ρισασέ, ο Ντέκι πήγε να τους χωρίσει και ο Τόμιτς ήρθε από πίσω και τον χτύπησε;

Μάλλον την ίδια φάση λέμε. Δεν μπορώ να το ελέγξω και με το γιουτιουμπ, χάρη στη 4νετ...

Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω βιντεο καθως και αυτα που γυριζονταν (σχεδον) καθε χρονο τετοια εποχη στους τελικους απο το 93 και μετα με πρωταγωνιστες τους 2 τους ειναι ο λογος που σταματησα να ασχολουμαι με το Ελληνικο μπασκετινι.

Μπορει να κανω και λαθος και να μην θυμαμαι καλα αλλα επι εποχες ΠΑΟΚ-ΑΡΗ με απιστευτα πιο "ανεξελεγκτο"¨χουλιγκανισμο δεν θυμαμαι να γινοτανε τετοια. Βεβαια υπαρχουν και οι ιστοριες για την καθαριστρια του Αλεξανδρειου που σκουπιζε τις κερκιδες και εβρισκε αυτια και σιφωνια...αλλα τουλαχιστον ο Μπανε, ο Κορφας, ο Φασουλας, ο Γιαννακης και ο Γκαλης ηταν πολυ καλυτεροι ανθρωποι/αθλητες μεσα στο γηπεδο απο τουτους εδω. :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσε ώθηση το πόστ του sln και θυμήθηκα ενα άγριο ματσούκι που είχε πέσει μεταξύ Γκάλη και Πρέλιεβιτς :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=229dqBKgcuU]YouTube - galis vs prelevic[/ame]

Και τότε γινόντουσαν αυτά.

Δεν εχω άποψη για το κατα πόσο τώρα είναι συχνότερα, γιατί απλά εχω πολλά χρόνια να δω μπάσκετ.

Στο ποδόσφαιρο πάντως θεωρώ πως έχουν πληθύνει τα φαινόμενα.

Και εγω το αποδίδω στο ότι έχουν πληθύνει και τα ''φάρμακα'' που καταναλώνουν οι αθλητές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thanks....

Ημουνα σιγουρος οτι οταν υπαρχει για τοσα χρονια μια κοντρα, θα υπαρχουνε και "παραπλευρες απωλειες" απλα μου κανει μεγαλυτερη εντυπωση οτι μεσα στο γηπεδο δεν θυμαμαι να μου εβγαζαν... "καλοπαιδισμο" ολοι αυτοι σε αντιθεση με τους τωρινους.

Βεβαια το αθλημα εχει γινει πολυ πιο physical τα τελευταια 10-15 χρονια και οταν "φευγουν οι αγκωνες" ειναι λογικο να "φυγει και καμμια ψιλη"... τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω βιντεο καθως και αυτα που γυριζονταν (σχεδον) καθε χρονο τετοια εποχη στους τελικους απο το 93 και μετα με πρωταγωνιστες τους 2 τους ειναι ο λογος που σταματησα να ασχολουμαι με το Ελληνικο μπασκετινι.

Μπορει να κανω και λαθος και να μην θυμαμαι καλα αλλα επι εποχες ΠΑΟΚ-ΑΡΗ με απιστευτα πιο "ανεξελεγκτο"¨χουλιγκανισμο δεν θυμαμαι να γινοτανε τετοια. Βεβαια υπαρχουν και οι ιστοριες για την καθαριστρια του Αλεξανδρειου που σκουπιζε τις κερκιδες και εβρισκε αυτια και σιφωνια...αλλα τουλαχιστον ο Μπανε, ο Κορφας, ο Φασουλας, ο Γιαννακης και ο Γκαλης ηταν πολυ καλυτεροι ανθρωποι/αθλητες μεσα στο γηπεδο απο τουτους εδω. :(

Και το γύρισες στο NBA;

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=D--exZ4DMCQ[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Πνευματωδες....

Δεν προσπαθω να σε πεισω για τιποτα. Αν εσυ πιστευεις οτι αποδεικνυεις κατι με το παραπανω ποστ, δεν θα στο χαλασω. :daisy:

Ουτε θα κατσω να μετρησω video youtube με επεισοδια σε ελληνικους αγωνες και σε αγωνες ΝΒΑ.

Καλως ή κακως τα αμερικανακια βγαζουνε τα κομπλεξ τους εξω απο το γηπεδο σε σχολεια, σε μουσουλμανικες χωρες κλπ κλπ αλλα οχι μεσα σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντροπη μην τα ειρωνεύεσαι τα παιδια:p

Νταχ νομιζω απο το πρωτο λεπτο φανηκε καθαρα ποια ηταν η καλυτερη ομαδα μεσα στο γηπεδο.χαοτικη η διαφορα επιπεδου

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λεμε τωρα οταν ειδα τον Ναβαρο και την (la bombita) φανηκε ποιος θα το επαιρνε!

Μπραβο στον Οσφπ για τη δευτερη θεση!

P.S: δεν την παλευα με τον σχολιασμο καθολου!! Λιγη αντικειμενικοτητα δεν βλαπτει!

Link to comment
Share on other sites

μετά τις 12 σου πε ρε.....τώρα είναι 11:53:P

κρίμα πάντως...εγώ ήθελα να το πάρει ο αγαπημένος μου γαυράκος:baby:

δυστυχώς οι παίκτες δεν ήταν αρκετά ψημένοι να το πιστέψουν και να το παλέψουν......και σε αυτό φταίει και ο Γιαννάκης που άφησε τους ισπανούς να κάνουν το δικό τους ρυθμό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...τους ισπανούς...

Καταλανούς :p

ΥΓ Υποθέτω ότι ο Μπερτομέου, ησύχασε όταν είδε ότι ο Ισραηλινός και ο Λιθουανός σφυρίζανε το τελευταίο ματς τους. Έτσι θα πρέπει να κόψει τη διαιτητική μόνο στο Γάλλο. Ρεζίλι αυτοί οι διαιτητές. Σε 2 φάσεις σφυρίξανε και αλλάξανε την απόφαση, και σε μία άλλη σφυρίξανε και κάνανε σύσκεψη για να δουν γιατί σφυρίξανε...:hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

έλα ρε μάριε....δε σου φταίει ο Ναβάρο......σήμερα εσύ δεν είχες κανένα να τραβήξει κουπί.....και ο Γιαννάκης κλασσικά στα μεγάλα ματς χάνει τα αυγά και τα πασχάλια στα δύσκολα......Αν είχες Ομπράντοβιτς δε θα είχε ποτέ ξεφύγει ο αντίπαλος.....ο Γιαννάκης αντί στο -5 -7 να καλέσει time out το αφήνει να φτάσει -10 και -15 για να καλέσει......

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε μάριε....δε σου φταίει ο Ναβάρο......σήμερα εσύ δεν είχες κανένα να τραβήξει κουπί.....και ο Γιαννάκης κλασσικά στα μεγάλα ματς χάνει τα αυγά και τα πασχάλια στα δύσκολα......Αν είχες Ομπράντοβιτς δε θα είχε ποτέ ξεφύγει ο αντίπαλος.....ο Γιαννάκης αντί στο -5 -7 να καλέσει time out το αφήνει να φτάσει -10 και -15 για να καλέσει......

Συμφωνω απόλυτα με'σενα απλώς υποκλίνομαι ακόμη μια φορά στον Ναβάρο

Ο Ομπράντοβιτς είναι "μοναδικός" !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.