Jump to content



Εξαφανίστηκε το DVD


morph

Recommended Posts

Στο λάπτοπ που προσπαθώ να κάνω εγκατασταση ξαφνικά εξαφανίστηκε το DVD. Στο Device manager μου λέει

Windows cannot initialize device driver for this hardware (code 37)

Επιπλέον, δεν βλέπει δύκτυο. Στην άρχή έβλεπε το dvd αλλά δεν ξέρω από ποιά στιγμή κ μετά δημιουργήθηκε το πρόβλημα...

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε ανησυχίσω υπάρχει πιθανότητα να είναι ιός...

Ένας φίλος μου είχε το ίδιο πρόβλημα (σε desktop) και δεν γινοταν τίποτα επειτα απο πολλές προσπάθειες..!

Τελικά αναγκάστηκε να το πάει σε τεχνικό και του είπε οτι ένας ιός εμπόδιζε στην αναγνώριση των συσκευών...Τώρα είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις, κοίτα άμα έχεις τους drivers σε κάποιο cd να τους ξανακάνεις εγκατάσταση, κανε μια "Προσθήκη νέου υλικού".Αυτά για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Είθισται να δίνουμε και λίγες παραπάνω πληροφορίες όταν ζητάμε βοήθεια....

Δεν έχεις την περιέργεια π.χ. να τσεκάρεις αν το dvd φαίνεται στο bios?

Ανέφερα οτι ενώ λειτουργούσε κανονικά, κάποια στιγμή εξαφανήστικε μετά από reboot. για το bios δεν κοιταξα θεορώντας οτι εφ'όσον δεν άλλαξε κάτι είναι θέμα ΧΡ.

Τελικά ήταν ένα audio software (wavelab) που έκανε κάποιο περίεργο driver conflict. To θέμα λύθικε με ένα update το συγκεκριμένου προγράμματος. Αρχικά δεν πήγε το μυαλό μου... αλλά ένα restore έδωσε τη λύση!

Το Post μου δεν είναι οτι βιάστηκα πριν προσπαθήσω, απλά χρησιμοποιούσα προηγούμενη έκδοση του προγράμματος στον ίδιο υπολογιστή (προ format) και δεν είχε προβλημα. Δεν φαντάστηκα οτι μπορεί να είναι κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.