Jump to content



Εξωτερική κάρτα ήχου.


bonepeeler

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω μιά εξωτερική κάρτα ήχου για το laptop.

Παλιότερα είχα την Creative Audigy 2 NX η οποία χάλασε.

Πριν ενάμιση αγόρασα την Creative Surround 5.1 την οποία επέστρεψα βρίζοντας.

Τώρα σκέφτομαι την αγορά μιάς καινούργιας.

Αρχικά,χωρίς να γνωρίζω πολλά,λέω να κινηθώ για αυτήν

http://www.soundblaster.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=16642

To optical out θα έχει ήχο 5.1;

Επίσης αξίζει η αγορά της;

Κάποια άλλη πρόταση μέχρι 150 άντε και 200 ευρώ;

Αυτήν την ξέρει κανείς;

Τι λέει;

http://www.thomann.de/gr/terratec_phase_26_usb_se.htm

H χρήση που θα κάνω θα είναι να βλέπω ταινίες,games και μουσική.

Τα ηχεία που έχω είναι τα Ζ5500.

Η δεύτερη επιλογή μπήκε κυρίως επειδή δίνει ενίσχυση σε ακουστικά.Θα είναι ότι πρέπει για τα δικά μου(Shure 530).Επίσης η τιμή της είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστική σε σχέση με της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

φίλε bonepeeler να σε ενημερώσο για το thomann ότι αν δεν έχεις πιστωτική και πλήρώσεις με τραπεζικό λογαριασμό είναι +10e... Και θα σου πρώτινα μία λύση όπως την πρώτη για τον λόγο ότι ή δεύτερη έχει πράγματα που ούτε καν θα σου χρειαστούν όπως είναι το midi. Αν δεν ασχολέισαι με όργανα ηχογράφησης και τα σχετικά καλύτερα να πάρεις μια multimedia κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

φίλε bonepeeler να σε ενημερώσο για το thomann ότι αν δεν έχεις πιστωτική και πλήρώσεις με τραπεζικό λογαριασμό είναι +10e... Και θα σου πρώτινα μία λύση όπως την πρώτη για τον λόγο ότι ή δεύτερη έχει πράγματα που ούτε καν θα σου χρειαστούν όπως είναι το midi. Αν δεν ασχολέισαι με όργανα ηχογράφησης και τα σχετικά καλύτερα να πάρεις μια multimedia κάρτα...

Πάντως αν πάρω την creative,ίσως χρειαστώ και το docking module.Η τιμή και των 2 μαζί θα πάει παραπάνω από την Terratec.

Επίσης ένα μεγάλο ατού είναι η ενίσχυση ακουστικών.

Βέβαια έχει πολλά πραματάκια που το πιθανότερο δε θα μου χρειαστούν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.