Jump to content



Πρόβλημα με βύσμα οθόνης


lord

Recommended Posts

Εδώ και λίγο καιρό το βύσμα της οθόνης μου δεν κάνει καλή επαφή (το πρόβλημα είναι μέσα στο βύσμα κάτι δεν κάνει καλή επαφή)με αποτέλεσμα η οθόνη μου (μια παλιά crt ) να παίρνει ένα μπλε χρώμα υπάρχει κανένας τρόπου να αλλάξω το βύσμα υπάρχουν πουθενά τέτοια βύσματα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν, λέγονται D-sub 15. Δες εδώ

http://www.nullmodem.com/HD-DB-15.htm

Πουλάνε σε μαγαζιά στο κέντρο της Αθήνας.

Μάλλον το καλωδιάκι κάποιου χρώματος έχει κοπεί. Δεν ξέρω αν μπορείς να το αλλάξεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλλίτερα θα είναι να πάρεις ένα καλώδιο προέκταση vga, να κόψεις τον ένα connector και να το αλλάξεις όλο μαζι αν σου κάνει τέτοια κόλπα.

Βίσμα όπως σου είπε ο Πέτρος μπορείς να βρεις στον Φανό, Σωλομού 79 δίπλα στην Στουρνάρη, το τηλέφωνό του είναι 2103828749.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε την οθόνη σε έναν τεχνίτη που επισκευάζει τηλεοράσεις να την ανοίξει και να κολλήσει εκίονος τα καλώδια καλύτερα.

Φυσικά ΡΩΤΑ από πριν πόσο θα κοστίσει επειδή ενδέχεται να πληρώσεις περίσσότερα από την αξία της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.