Jump to content



Toshiba Satellite P300-18M


NizzO

Recommended Posts

Παιδιά το e-shop πουλάει το Toshiba P300-18M αλλά στο site της Toshiba δεν το έχει κάπου (ελληνικό και διεθνές site) έχει αντί αυτού το Ρ300-19Μ. Αν το πάρω από e-shop θα έχω προβλήματα με την εταιρεία? δλδ για επισκεύη ή κάποια βοήθεια?

Επίσης στο google γινετε αναφορά για το Ρ300-18Μ αλλά όχι απο επίσημο site, άρα δεν έχει κάνει ορθογραγικό λάθος το e-shop.

Είναι σε αρκετά καλή τιμη για τις επιδόσεις του και το ψήνω να το πάρω αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν υπάρχει στο επίσημο site.

http://www.toshiba.gr/index.php?id=191&Itemid=92

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905269

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Επειδή σκέφτομαι να πάρω και εγώ τον Toshiba έχω κάποια ερωτήματα.Η μνήμη είναι στα 667Mz που λέει το e-shop ή στα 800Mz που λένε τα άλλα sites τα χαρακτηριστικά του.Επίσης έχει e-Sata;

Επίσης επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτόν και τον http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900390.Ποιον από τους δυο προτιμάτε;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.Τελικά Παρήγγειλα το Toshiba από το e-shop.Το έχει βάλει 40 ευρώ πιο φτηνά τώρα.Μάλιστα τους πήρα και τηλέφωνο για να τους πω ότι η μνήμες τρέχουν στα 800Mz.Στην αρχή ο ένας μου λέει δεν μπορώ να ασχολήθω για το πόσο λέει ότι είναι οι μνήμες στο αγγλικό site της Toshiba, ότι γράφει μέσα το δικό μας site.Μετά ξαναπαίρνω και βγάινεις ένας άλλος και μου λέει να το κοιτάξω.Τελικά για να μην τα πολυλογώ το διόρθωσε και στο site ( αν μπείτε τώρα θα το δείτε ) ότι είναι στα 800Mz.Επίσης έχει e-Sata και το τελευταιο πρωτόκολλο ασύρματης δικτύωσης Draft-N .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.Τελικά Παρήγγειλα το Toshiba από το e-shop.Το έχει βάλει 40 ευρώ πιο φτηνά τώρα.Μάλιστα τους πήρα και τηλέφωνο για να τους πω ότι η μνήμες τρέχουν στα 800Mz.Στην αρχή ο ένας μου λέει δεν μπορώ να ασχολήθω για το πόσο λέει ότι είναι οι μνήμες στο αγγλικό site της Toshiba, ότι γράφει μέσα το δικό μας site.Μετά ξαναπαίρνω και βγάινεις ένας άλλος και μου λέει να το κοιτάξω.Τελικά για να μην τα πολυλογώ το διόρθωσε και στο site ( αν μπείτε τώρα θα το δείτε ) ότι είναι στα 800Mz.Επίσης έχει e-Sata και το τελευταιο πρωτόκολλο ασύρματης δικτύωσης Draft-N .

Φίλε, επειδή σκέπτομαι να αγοράσω το ίδιο notebook θα ήθελα να μου πεις κάτι:

Παλιά είχε 940 euro; Πότε έπεσε;

Πότε θα το παραλάβεις (το e-shop γράφει: "Αναμένεται νέα παραλαβή του προϊόντος στις 8/10. Καταχωρήστε την προπαραγγελία σας τώρα!");

Όσο για το site της Toshiba δεν το έχει γιατί λογικά είναι πολύ καινούριο. Το αγγλικό site όμως το έχει. Και την εγγύηση την δίνει το ίδιο το e-shop.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, επειδή σκέπτομαι να αγοράσω το ίδιο notebook θα ήθελα να μου πεις κάτι:

Παλιά είχε 940 euro; Πότε έπεσε;

Πότε θα το παραλάβεις (το e-shop γράφει: "Αναμένεται νέα παραλαβή του προϊόντος στις 8/10. Καταχωρήστε την προπαραγγελία σας τώρα!");

Όσο για το site της Toshiba δεν το έχει γιατί λογικά είναι πολύ καινούριο. Το αγγλικό site όμως το έχει. Και την εγγύηση την δίνει το ίδιο το e-shop.

Καταρχήν δεν ξέρω αν είχε 940 ευρώ.Στα 899 το είδα και με την έκπτωση που έχει πάει στα 859ευρώ.

Δεν ξέρω πότε θα το παραλάβω καθώς το ότι "Αναμένεται νέα παραλαβή του προϊόντος στις 8/10. Καταχωρήστε την προπαραγγελία σας τώρα!" το έβαλαν την ίδια ώρα που έκαναν και την διόρθωση για τις μνήμες.Θα τους πάρω τηλέφωνο για να ρωτήσω γιατί με προβλημάτισε και εμένα αυτό.

Στην συζήτηση που είχα με τα παιδιά στο κατάστημα του e-shop μου είπαν ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση και μάλιστα το πάω εγώ σε αυτούς και το στέλνουν αυτοί για service στην Toshiba, αντίθετα με τα hp που πρέπει να το στείλει ο πελάτης με δικά του έξοδα μέχρι την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι της 4/10/2008 το έχει από τα 899ευρώ στα 859ευρώ με κωδικό προσφοράς : 0823 για τα μέλη του e-shop.

1) Αυτό εγώ που το βλέπω;

2) Όταν λες μέλη, ενοείς χρήστες της e-shop visa;

Σε ευχαριστω πολυ!:upside:

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις κάνει απλός εγγράφη απαιτείται δεν έχει να κάνει κάτι με visa.Μετά σου στέλνουν ανά διαστήματα προσφορές στο e-mail σου.

Πόπω σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μόλις γλίτωσα 40 euro!!!! Δεν χρειάζομαι το e-mail, αφού μου έδωσες τον κωδικό φαντάζομαι, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.