Jump to content



Toshiba Satellite P300-18M


NizzO

Recommended Posts

Δεν το ξέρω αυτό καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο να σου πουν.

Thanks, αλλά για να ξέρω τι θα τους πω, μήπως θα μπορούσες να μου πεις ποια ημ/νία έλλαβες το e-mail;

Και πάλι χίλια ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.

Συγνώμη για την ενόχληση, αλλά μόλις είδα το newsletter του e-shop με κωδικό 0823. Δυστυχώς, όμως, δεν βλέπω να έχει μέσα το Toshiba (το πρώτο αντικείμενο είναι μια τηλεόραση Polaroid). Μήπως δεν είδες καλά ή μήπως να newsletter με τον ίδιο κωδικό είναι παραπάνω του ενός;

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω πάρει με το www.e-shop.gr, γιατί ενώ παρήγγειλλα ένα laptop βάση κάποιας προσφοράς που στελνουν κατά καιρούς στα μέλη τους μετά άρχισαν να μου τα μασάνε.

Ενώ την πρώτη μέρα που έκανα την παραγγελία χρεώθηκε με την τιμή της προσφοράς την επόμενη μέρα είδα ότι το χρεώσανε με την κανονική τιμή.

Τους παίρνω τηλέφωνο να τους ρωτήσω και μου λένε ότι έχει γίνει λάθος στην παραγγελία είχαν λάθος προϊόν λέει και το συγκεκριμένο Laptop δεν ήταν διαθέσιμο εκέινη τη στιγμή, ενώ εγώ το παρήγγειλα κανονικά και έχω και απόδειξη αυτόματης επιβεβαίωσης.

Την επόμενη μέρα τους ξαναπαίρνω και μου λένε τελικά δεν υπάρχει και οτι δεν πρόκειται να ξαναέρθει.

Παίρνω πάλι την ίδια μέρα και μου βγαίνει άλλος στη γραμμή ο οποίος μου λέει ότι τελικά θα έρθει και αν θέλω να ακυρώσω την παραγγελία που έκανα με την προσφορά για να το παραγγείλω με την κανονική τιμή.Άρα του λέω δεν είναι το θέμα ότι δεν είναι διαθέσιμο και ότι δεν θα ξαναέρθει αλλά ότι δεν θέλετε να το δώσετε με την προσφορά.

Το ότι μπορεί να ενδιαφέρθηκαν πολλά άτομα πράγμα που δεν το υπολογίζατε και μετά πήρατε πίσω την προσφορά μπορεί να ισχύει;Δεν το γνωρίζω μου λέει.

Τέλος πάντον του λέω δεν θέλω να ακυρώσω την παραγγελία που έκανα με την προσφορά και θα δω τι θα κάνω.Βλέπω σήμερα ότι μου έχουν ακυρώσει την παραγγελία με το έτσι θέλω.

Δεν είναι τα λεφτά είναι η κοροϊδία.

Το ίδιο κάναν και σε μια ξαδερφή μου που παρήγγειλε μια LG που την διαφήμιζε στην τηλεόραση , μπορεί να την έχετε δει.Την έχουν καθυστερίσει ήδη μιάμιση βδομάδα και χθες που πήρε τηλέφωνο της λένε ότι μπορεί και να μην έρθει τελικά.

Τελικά δεν έχω καταλάβει κάνουν προσφορές για τα μάτια του κόσμου, για να φανούν ότι κάνουν προσφορές και μετά τις παίρνουν πίσω;

Στο κάτω κάτω αν είχε γίνει λάθος στο φυλλάδιο της προσφοράς θα μπορούσαν να με ενημερώσουν άμεσα ή την επόμενη μέρα για το λάθος και όχι στα μουλοχτά να αλλάζουν την παραγγελία μου.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πότε τους πήρες τηλέφωνο και σου είπαν ότι θα ξανάρθει (δηλ. πότε στο είπαν, όχι πότε θα το φέρουν); Εμένα χθες μου είπαν ότι έχει εξαντληθεί και δεν θα το ξαναέχουν... :rant:Το κομμάτι που είχες κρατήσει το έχουν ή το απόθεμα ήταν εικονικό;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

κι εγώ είμαι σε παρόμοια φάση με το eshop. Παράγγειλα το λαπτοπ το Σάββατο το πρωί πριν βγει το μήνυμα της προπαραγελίας. Το μεσημέρι της ίδιας μέρας βλέπω το μήνυμα "διαθεσιμότητα από 8/10 κτλ" και τουυς παίρνω τηλ. Μου λένε όντως 8 του μηνός θα έρθει στην ιδανική περίπτωση από τον προμηθευτή, αλλά μπορεί και αργότερα. Ξαναπαίρνω χθες να ρωτήσω αν τα πάντα είναι κανονικά και μου λένε πως η παραγγελία ισχύει κανονικά. Να σημειώσω ότι είχα κάνει παραγγελία χωρίς την προσφορά.

Το θέμα είναι ότι το λαπτοπ το χρειάζομαι άμεσα για τη δουλειά μου και εχω μπει σε σκέψεις με το eshop. Θα έρθει στις 8, θα έρθει αργότερα και αν ναι πότε, ή τελικά δε θα το φέρουν καθόλου;

Αύριο θα τους ξαναπάρω τηλ και θα ρωτήσω. Αν μάθει κάποιος νεώτερα ας μας ενημερώσει. Το θέμα είναι ότι στα specs του συγκεκριμένου δε βρίσκεις τπτ σε παρόμοια τιμή (Toshiba ή Dell που με ενδιαφέρουν για την υποστήριξη). Αν τελικά δε κάτσει το θέμα προσανατολίζομαι σε αυτό http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1137603&Manufacturer=Toshiba&category=69977907&catalog=21. Προτάσεις ευπρόσδεκτες!

Φώτης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα μέλη του forum :o

Θα ήθελα να παραθέσω και την δική μου "ιστορία" για το laptop που συζητάτε γιατί ομολογουμένως με έχει προβληματίσει αρκετά. Δυστυχώς δεν είχα αποφασίσει να το αγοράσω ακόμα, όταν είδα -προχθές αν δεν κάνω λάθος- πως το προϊόν είχε εξαντληθεί. Εφόσον το site γράφει οτι θα το έχουν κ πάλι απο τις 8/10 και μπορούμε να το προπαραγγείλουμε, πήρα σήμερα το πρωί τηλέφωνο ώστε να το καταχωρήσουν οι ίδιοι, μιας και εγώ δεν μπορούσα να το βάλω στο καλάθι αγορών μου. Ο υπάλληλος που προφανώς δεν ήταν καθόλου καλά ενημερωμένος, είπε "ναι, βεβαίως και μπορείτε να το παραγγείλετε τώρα κιόλας". Αφού ήμουν στην αναμονή μερικά λεπτά ώστε να ρωτήσει κάτι που ήθελα να μάθω, "έπεσε" η γραμμή. Ξαναπαίρνω και απαντάει άλλος υπάλληλος ο οποίος είπε εν ολίγοις οτι δεν μπορώ να το παραγγείλω επειδή δεν υπάρχει και οτι δεν ξέρει αν όντως θα έχουν νέες παραλαβές απο τις 8/10 κ μετά. Επειδή φυσικά δεν ήμουν σίγουρη για το ποιός από τους δύο είχε δίκιο (+ τις πληροφορίες του site που ήταν διαφορετικές) ξαναπήρα μόλις τώρα και έμαθα το εξής καταπληκτικό: Όλα τα τεμάχια Toshiba satellite P300-18M που θα πάρουν στις 8/10 έχουν ήδη προπαραγγελθεί και δεν υπάρχει κάποιο ελεύθερο, επομένως ΑΝ και ΌΠΟΤΕ το ξαναδούμε στο site διαθέσιμο, μπορούμε να ελπίζουμε. Προσωπικά βρίσκω αυτές τις κινήσεις απαράδεκτες και η πολιτική που ακολουθούν είναι αυτή του "σας πιάνουμε κότσους". Ακριβώς, αυτό που ειπώθηκε και πιο πάνω, δημιουργούν εντυπώσεις με τις διάφορες προσφορές -που τελικά αποσύρονται ή εξαντλούνται πριν προλάβεις να κάνεις κλικ. Λες και μιλάμε για αγορές αξίας 5 ευρώ ή λες και μας κάνουν χάρη που θα τους σκάσει ο καθένας μας 900Ε...

P.S. Συγνώμη για το μακροσκελές post :whistling

Link to comment
Share on other sites

Την παραγγελία την έκανα και εγώ πριν βγάλουν αυτό το μήνυμα για την προπαραγγελία.

Μάλιστα το έβαλαν τη στιγμή που τους πήρα για να τους ρωτήσω και μια διευκρίνηση για τις μνήμες αν είναι στα 667Mz ή στα 800Mz ( για όποιον παρακολουθεί το σyγκεκριμένο laptop έγγραφε ότι οι μνήμες είναι στα 667 .Τη μια ο ένας μου έλεγε ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι ούτε να το ψάξω παραπάνω και μετά που ξαναπήρα βγήκε άλλος και μου λέει ναι το ελέγξαμε και είναι όντως στα 800.

Τελικά το διορθώσανε και τι ίδια στιγμή έβαλαν και αυτό για την παραλλαβή.

Δεν φτάνει που τους ενημερώνουμε για δικά τους λάθη δεν μας εξυπηρετούν κιόλας.

Σε όποιον το έχει παραγγείλει του είπαν ότι θα το παραλάβει σίγουρα, γιατί σε εμένα σε μια από τις πολλές φορές που τους πήρα τηλέφωνο κάποιος από εκεί μου είπε ότι σε κανένα δεν θα δώσουν τελικά επειδή δεν θα το ξαναφέρουν.Άσχετα αν μου είπαν μετά ότι θα το ξαναφέρουν και να κάνω καινούργια παραγγελία χωρίς προσφορά πράγμα που έκανα αλλά δεν έχει καταχωρηθθεί ακόμη η παργγελία μου.

Link to comment
Share on other sites

Την ημερομηνία που γράφει.Εσένα τι σου είπαν ακριβώς όταν τους πήρες τηλέφωνο;

Εννοώ πότε τους πήρες τηλέφωνο και σου είπαν ότι θα ξανάρθει (δηλ. πότε στο είπαν, όχι πότε θα το φέρουν);

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια τωρα διαβασα το θεμα σας και μου φανηκε πολυ ενδιαφερον μιας και δεν το ειχα βρει αυτο το λαπτοπ... κοιτουσα για το 12L που ειναι αρκετα κατωτερο και εχει 970€!

Παντως ολα τα toshiba p300 ειναι εξαφανισμενα απο την αγορα και τις αποθηκες των ελληνικων μαγαζιων. Πραγματικα δε ξερω και εγω τι να κανω μιας και εχω καταληξει στην σειρα p300...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.