Jump to content



προβλημα με corsair dominator airflow fan + sapphire 3870


dreamer1984

Recommended Posts

καλημερα...ειχα αγορασει το dominator airflow fan και οταν πηγα να το βαλω

στην giggabyte ep45t ειδα οτι ακουμπουσε πανω στην vga και την πιεζε λιγο....

θα εχω προβλημα αν το αφησω επανω(βραχυκυκλωμα,σπασμενη vga :wassat: !!!!!! κτλ.)

ή δεν παιζει τετοια περιπτωση?το φοβηθηκα και τωρα δεσποζει πανω στο

γραφειο μου...σκεφτηκα να βαλω και την vga στην αλλη pci-e(x8).θα δω καποια διαφορα

στις επιδοσεις αν την βαλω στο Χ8?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω pci-e (x8) και οι 2 pci-e(x16) δεν είναι νόμιζα άμα τις κάνεις crossfire γίνονται pci-e(x8)

Δες στην περιγραφη. Ειναι σιγουρα χ8 αν δεις μια κοντινοτερη φωτο και προσεξεις τις επαφες θα το δεις και εσυ

Link to comment
Share on other sites

βγαινουμε ελαφρως off topic αλλα τελος παντων.. http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.526765 αυτη τη μητρικη εχω. και οπως αναφερει "Υποστήριξη Καρτών Γραφικών: 1 x PCI Express x16 slot, 1 x PCI Express x8 slot (ΑΤΙ CrossFireX)." και οταν μπουν 2 οπως ειπες πολυ σωστα γινονται και οι δυο χ8. η ερωτηση μου ειναι αν βαλω την vga που ειναι χ16 σε slot x8(για να μπορεσω να βαλω το corsair dominator airflow fan χωρις να ακουμπαει στην vga επειδη το φοβαμαι) θα δω διαφορα στις επιδοσεις η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.