Jump to content



Προβλημα με Οθονη


MpisKi

Recommended Posts

Καλησπερα....πριν λιγο καιρο αλλα3α το κουτι μου..λογο ομος μεγαλου κοστους δν μπορεσα να παρο μια οθονη....

Το συστημα μου ειναι το εξης

Corsair 1000w,asus p5q deluxe,Q9550,corsair ddr3 2GB,WD 640GB,Sapphire 4870x2

Και οθονη εχω την samsung SyncMaster 730BF 17"(3τιας)

Την τελευταια εβδομαδα...σχεδον καθε μερα μου βγαζει μια παραμορφομενη εικονα χωρισμενη σε οριζοντιες γραμμες σηνηθως γκρι....

Τι μπορει να φταιει??....πιστευω οτι ι οθονη δν σηκωνει την καρτα.....και πριν δν μ το εβγαζε μονο τν τελευταια εβδομαδα....

ΥΓ:μεσα στον επομενο μηνα θα παρο καινουργια οθονη....μπορει να διορθονεται???ι να κανο υπομονη ?

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν ισχυει αυτο που λες.:rolleyes: .Οσο παλια και ναναι η οθονη,μπορει να δειξει μια νορμαλ αναλυση με την καρτα.Μπορεις να πεις λιγες λεπτομερειες για τον τροπο εμφανισης του προβληματος?Εχεις βιδωσει καλα τον dvi adapter πανω στην καρτα και στο βυσμα?Στο bios πχ εχεις αυτο το φαινομενο ?Το εχεις μονιμως το προβλημα η περιοδικα?Μηπως εμφανιζεται μετα απο λιγη ωρα χρησης (παει το μυαλο μας σε υπερθερμανση καρτας τοτε)?Οταν εμφανιζεται,ο υπολογιστης λειτουργει κανονικα η κολλαει και θελει επανεκκινηση?Το συστημα τοχεις συναρμολογησει μονος?Μηπως μετακινησες προσφατα την οθονη και δεν εχεις βαλει καλα το καλωδιο τροφοδοσιας της?Ups εχεις?Πιστευεις οτι οι δεινοσαυροι εξαφανιστηκαν λογω παγετου η λογω μετεωριτη?

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν ισχυει αυτο που λες. .Οσο παλια και ναναι η οθονη,μπορει να δειξει μια νορμαλ αναλυση με την καρτα.Μπορεις να πεις λιγες λεπτομερειες για τον τροπο εμφανισης του προβληματος?Εχεις βιδωσει καλα τον dvi adapter πανω στην καρτα και στο βυσμα?Στο bios πχ εχεις αυτο το φαινομενο ?Το εχεις μονιμως το προβλημα η περιοδικα?Μηπως εμφανιζεται μετα απο λιγη ωρα χρησης (παει το μυαλο μας σε υπερθερμανση καρτας τοτε)?Οταν εμφανιζεται,ο υπολογιστης λειτουργει κανονικα η κολλαει και θελει επανεκκινηση?Το συστημα τοχεις συναρμολογησει μονος?Μηπως μετακινησες προσφατα την οθονη και δεν εχεις βαλει καλα το καλωδιο τροφοδοσιας της?Ups εχεις?Πιστευεις οτι οι δεινοσαυροι εξαφανιστηκαν λογω παγετου η λογω μετεωριτη?

Tέλειο.Ακόμα γελάω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.