Jump to content



Αγορά Netbook από Αμερική


iterator

Recommended Posts

Καλησπέρα labίτες.

Φεύγει την άλλη εβδομάδα ένας φίλος για Αμερική και με ρώτησε αν θέλω να μου φέρει κάτι.

Το μυαλό μου πήγε αμέσως στα netbooks και χρειάζομαι τη βοήθεια σας για να αποφασίσω.

Τι λέτε για το Asus Eee PC 1000 στα 500$;

Η τιμή του είναι καλή; (Είναι αυτό με 6 cell battery)

Προτείνετε μου και κανένα άλλο με μεγάλη μπαταρία καθώς και αν ξέρετε αλυσίδες ηλεκτρονικών στην Αμερική.

Επίσης θα ήθελα τη γνώμη σας για το τελωνείο και ποια η πιθανότητα να πληρώσει για να το βάλει Ελλάδα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους ασχοληθούν.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πιο ολοκληρωμενη λυση κατα την γνωμη μου. Τσιμπα το οπως εισαι. 450 εχει ελλαδα. Γλυτωνεις περιπου 90 ευρω... Αχ να χα και εγω καποιο να πηγαινε αμερικη!

Link to comment
Share on other sites

θαρω πως η εγγυηση της Asus ειναι μονο για την χωρα που το αγοραζεις,δεν ειναι διεθνης.

αλλα δεν ειμαι σιγουρος,αν θελεις ψαχτο λιγο αυτο.

επισης δες αυτο

http://www.compusa.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=4164552&csid=ITD&body=WARRANTY#tabs

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην αμερική το ρευμα έρχεται με άλλη ταση στο σπιτι , μάλον θα χρειαστείς ενα μετασχηματιστή γιατι μπορεις να το κάψεις το λάπτοπ. (βασικα δεν ειναι σιγουρο αυτο που λέω)

Το λέω γιατι είχα δώσει στον ξαδερφο μου που μένει αμερική πριν δυο χρόνια το νόκια 6630 και μόλις το έβαλε για φορτιση το εκαψε.

Δεν ξέρω τι συνέβει.

Μήπως ξέρει καποιος τι συμβαίνει στα σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω αρκετή ώρα και δε μπορώ να βρω τι ισχύει με την εγγύηση.

Αυτό με το μετασχηματιστή δε το είχα σκεφτεί ότι ίσως χρειαστεί να αγοράσω άλλο.

Αν συνυπολογίσεις και την αβεβαιότητα του τελωνείου μάλλον δεν αξίζει η ταλαιπωρία για 90€.

Καλύτερα να το πάρω από Ελλάδα και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι μετασχηματιστες πλεον λειτουργουν απο 100 εως 250 volt, οποτε δεν θα εχει προβλημα... Ψαξε λιγο τι κανει συγκεκριμενα του eee. Αλλιως δες αν μπορεις να αγοραζεις ευρωπαικο μετασχηματιστη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πιο ολοκληρωμενη λυση κατα την γνωμη μου. Τσιμπα το οπως εισαι. 450 εχει ελλαδα. Γλυτωνεις περιπου 90 ευρω... Αχ να χα και εγω καποιο να πηγαινε αμερικη!

απο 419€

http://www.skroutz.gr/s/54989/Asus-Eee-PC-1000H-160GB.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.