Jump to content



Format και παρατράγουδα.....


r0y4ax

Recommended Posts

Ειπα μετα τις νέες κάρτες και μνήμες να κάνω ενα format....κάνω το formataki μου και πάω να βάλω τα x64 sp1 vista που είχα εδώ και καιρό.

Κάνει το install κανονικά και στο πρώτο reboot αφού πάει να ξεκινήσει μου λέει οτι λείπει το αρχείο ntoskrnl.exe. 0χc0000211.. Aυτό το msg ψάχνοντας στο gοοgle είδα οτι το είχε μονο 1..Ελεος.και είμαι ο δεύτερος......

Δοκίμασα και xp με ή χωρίς sp με το sp2 ή 3, vista χ64 με ή χωρίς sp αλλά το ίδιο πρόβλημα.

Δοκίμασα μία μνήμη αντί 2 τίποτα.

Ετρεξα memtest κανένα πρόβλημα.

Εβαλα μία καρτα για αρχή, τιποτα

Φλάσαρα και ποιό παλιό bios 1004-901-602 τίποτα.

δοκίμασα άλλο δίσκο αντί το veloci τίποτα...

Είχα 2 δισκάκια κράτισα το 1 σε περίπτωση που έβλεπε λάθος path, τίποτα.

Αλλαξα DVD σε ενα που βρίκα ίδια εκδοση με την δικιά μου την original τίποτα....

Στα xp μπαίνει κανονικά αλλά μου λέει οτι κάνει restore ενα αρχείο με επιτυχία που λείπει και κολλάει εκεί.

Με την ms δεν εβγαλα άκρι και έστηλα ενα mail για τα vista x64 που είναι original(τα άλλα είναι απο τα καταστήματα κάπτετ-χουκ p)

το θέμα ειναι οτι τώρα έχω μόνο την μια vga κάρτα και όχι την άλλη(GTX-280) και θα δοκιμάσω με την 8800GTS.

φυσικά μόνο αυτό δεν δοκίμασα και δεν δοκίμασα με άλλες μνήμες.

Οι μνήμες μου δουλεύουν με το SLΙ enable.ολα σε stock clocks.

τί άλλο να δοκιμάσω ?:jump1:

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει το ρεύμα ? αφού πρίν το ίδιο το σύστημα έπαιζα μια χαρά στο auto το chipset...απλά απο την ώρα που έβαλα τις μνήμες και την δεύτερη καρτα δεν παίζει το λειτουργικό...ενω ξεκινάει κανονικά χωρις κάποιο κόλλημα...

Help ξεκινάει το cup και δεν έχω έτοιμο PC :D

Link to comment
Share on other sites

Όποτε το πάθαινα αυτό ήταν σχεδόν πάντα κάποιο πρόβλημα/ασυμβατότητα με τις μνήμες...

Πιστεύω ότι μάλλον οι μνήμες φταίνε.

Αν μπορείς βρες από κάποιον φίλο και δοκίμασε με άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.