Jump to content



Record game/desktop


serafino

Recommended Posts

Θελω να γραψω(record) ενα game σε αρχειο video για να το ανεβασω στο UTube. Πιο συγκεκριμενα, παιζεται μεσω emulator.

Δοκιμασα με Fraps και Camtasia αλλα οταν ενεργοποιω το Record η κινηση του παιχνιδιου πεφτει πολυ, δηλαδη παει αργα..... οποτε δε γινεται δουλεια.

Μηπως ξερεται καποιο αλλο προγραμμα που να μην ειναι ετσι αργο?

Link to comment
Share on other sites

μηπως να δοκιμασεις να κανεις καταγραφη εχοντας επιλεξει το παιχνιδι να καταγραφεται σε αλλον σκληρο?ειδικα με τους εξομοιωτες υπαρχει ενα θεμα γιατι αν δεν με απατα η μνημη μου αυτοι εξ ορισμου προκαλουν τεχνητη επιβραδυνση στον επεξεργαστη ωστε να τρεχουν ομαλα.

Link to comment
Share on other sites

Η επιβραδυνση γινεται μόνο κατα τη στιγμη της εγγραφης.

Επιβραδυνση κατα τη διαρκεια του recording(fraps/camtasia), γινεται ουτως ή αλλως στα pc games(πεφτουν τα frames), αν το εχεις υποψη σου. Αλλα τωρα γινεται περισσοτερη, σε σημειο που το παιχνιδι δεν μπορει να παιχτει.

Δοκιμασα παντως αυτο που μου ειπες, σε αλλο partition, γιατι δεν εχω αλλο δισκο. Χωρις αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.