Jump to content



Σνομπάρουν τα ελληνικά μαγαζιά της preoverclocked vga?


Πριονέτο

Recommended Posts

Κυρίως απευθείνετε το ερωτημά μου στα μεγαλα καταστήματα όπως Plaisio,E-shop και Multirama.To θεμα μου ειναι ότι με πολύ μικρες εξαιρεσεις δεν ενδιαφερονται για να φερουν καρτες που ειναι με διαφορετική ψυξη και preoverclocked.

Για παραδειγμα που ειναι οι Sapphire toxic, Asus Top series,Ε-vga ssc,XFX xxx series κτλ.Μονο κατι powercolor απο πλαίσιο και gainward εχω δει.:weep:

Link to comment
Share on other sites

γιατι να πληρωσω παραπανω αυτα τα 50-60 hz παραπανω?

θα προτιμουσα περισσοτερη ποικιλια σε εταιριες (ειδικα σε ΑΤΙ/και πιο ειδικα στο Πλαισιο) παρα pre-OC καρτες.

We want HIS,god damnit.

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβες είναι στην Ελλάδα, γιατί εξωτερικό μια OC κάρτα έχει όσο εδώ η stock.

Ακριβώς έτσι!!!

Για παράδειγμα, ήμουν πριν 3 εβδομάδες Σιγκαπούρη και βρήκα την Powercolor PCS+ 1GB GDDR5 (η οποία είναι factory overclocked, έχει cooler της Zerotherm και 1GB μνήμη) από 380 δολλάρια Σιγκαπούρης (δηλαδή 190 ευρώ) έως 410 δολλάρια Σιγκαπούρης (δηλαδή 205 ευρώ)!!! Και δεν την αγόρασα λόγω εγγύησης (δεν ισχύει εκτός Σιγκαπούρης). Μας κοροιδεύουν ή όχι (η ίδια κάρτα με 512MB μνήμη στο Πλαίσιο αυτή τη στιγμή έχει 241 ευρώ http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1165496&category=69977735&page=2&HYKARTAGRAFIKONTYPOSCHIPSET=ATI&catalog=20)??? :fist:

ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι!!!

Για παράδειγμα, ήμουν πριν 3 εβδομάδες Σιγκαπούρη και βρήκα την Powercolor PCS+ 1GB GDDR5 (η οποία είναι factory overclocked, έχει cooler της Zerotherm και 1GB μνήμη) από 380 δολλάρια Σιγκαπούρης (δηλαδή 190 ευρώ) έως 410 δολλάρια Σιγκαπούρης (δηλαδή 205 ευρώ)!!! Και δεν την αγόρασα λόγω εγγύησης (δεν ισχύει εκτός Σιγκαπούρης). Μας κοροιδεύουν ή όχι (η ίδια κάρτα με 512MB μνήμη στο Πλαίσιο αυτή τη στιγμή έχει 241 ευρώ http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1165496&category=69977735&page=2&HYKARTAGRAFIKONTYPOSCHIPSET=ATI&catalog=20)??? :fist:

ΕΛΕΟΣ

δεν εκανες και συ μια "εισαγωγη"...:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι!!!

Για παράδειγμα, ήμουν πριν 3 εβδομάδες Σιγκαπούρη και βρήκα την Powercolor PCS+ 1GB GDDR5 (η οποία είναι factory overclocked, έχει cooler της Zerotherm και 1GB μνήμη) από 380 δολλάρια Σιγκαπούρης (δηλαδή 190 ευρώ) έως 410 δολλάρια Σιγκαπούρης (δηλαδή 205 ευρώ)!!! Και δεν την αγόρασα λόγω εγγύησης (δεν ισχύει εκτός Σιγκαπούρης). Μας κοροιδεύουν ή όχι (η ίδια κάρτα με 512MB μνήμη στο Πλαίσιο αυτή τη στιγμή έχει 241 ευρώ http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1165496&category=69977735&page=2&HYKARTAGRAFIKONTYPOSCHIPSET=ATI&catalog=20)??? :fist:

ΕΛΕΟΣ

Το κερασάκι στην τούρτα: Newegg :rant:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.