Jump to content



MSI 939


blacksunart

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. σημερα μου χαρισανε μια MSI 939 K8N SLI μαζί της μου δωσανε και ενα επεξεργαστη και 2χ512 μνημες

εχω βρει για καρτα γραφικών. http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1165453&page=2&category=69977735&catalog=20

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1151827&page=1&category=69977735&catalog=20 στο πλαισιο

και ρωτω αν ειναι βλακεια να παρω 2 σε SLI. πια προτεινεται?

και χρειαζομαι και τροφοδοτικο.ποσα watt?

και κατι τελευταιο. επειδη δεν βγαζω ακρη στο site της MSI μπορώ να βάλω VISTA?και αν ναι ποια έκδοση?

επισης η μητρικη αυτη ειχε το εξης προβλημα οταν την ειχανε εγκατεστημενη. στο shutdown στα Windows δεν εκλεινε το pc και επρεπε να κρατουνε πατημενο το κουμπι μεχρι να κλεισει τελειως. αυτο ειναι προβλημα της μητρικής η τον windows?

Αν έχετε κατι να προτεινετε σε οικονομικής πλευρας και αξιολογης απόδοσης ευχαρίστως να ακολουθήσω την πρόταση σας.

ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια 8800, 9800, 3870 αν βρεις καλύτερα σε αυτά τα χρήματα. sli με αυτές τις κάρτες θα σε παιδέψει τσάμπα.

vista παίζουν άνετα, δεν εξαρτάται από έκδοση. Ίσως τα βρεις σκούρα με 1GB ram μόνο όμως.

Ένα ποιοτικό budget 500ρι τροφοδοτικό θα σε καλύψει άνετα, τύπου chieftec 500w και μην πας για noname 750w.

Στο shutdown πιθανόν δεν είχαν ενεργό το APM (advanced power management) των windows, λογικό αν έλειπαν και drivers. Λογικά δε θα έχεις πρόβλημα.

Καλως ήρθες στο thelab.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ για την βοήθεια. τελικά πέρασα τα vissta ultimate εβαλα και αλλα 2 dimmakia των 512 mb και δουλεύει. και κλείνει σωστα! χαχα. μια χαρά. αλλα το μόνο είναι οτι δεν έχω ακόμα κουτί.την να κάνεις δεν μπορείς να τα έχεις όλα.:)

μου δώσανε και την κάρτα γραφικών τους μια 6600 pci express 1.0. επειδή έχω συνιθήσει τα XP τώρα στα vista ποια προγράμματα είναι αναγκαία να βρω ώστε να μπορώ να βλέπω ταινίες μουσική κτλ.? που πρέπει να ψάξω να ενημερωθώ? ευχαριστω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.