Jump to content



Power supply GTX260


nioufis

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά κατάφερα επιτέλους και αγόρασα το νέο μου PC.

Δυστηχώς το τροφοδικό ήταν προβληματικό και έτσι ακόμα δεν μπόρεσα να το χαρώ.

Έχω ένα παλιό τροφοδοτικό(400w) και κατάφερα να πάρω στα χέρια μου 2 μετατροπείς του 4πινου ρεύματος σε 6πινο που θέλει η gtx260.

Θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω αυτό τουλάχιστον για να κανω την εγκατάσταση των windows και κάποια παραμετροποίηση ώστε να δω μήπως και υπάρχει και κάποιο άλλο πρόβλημα το μηχανημα ή υπάρχει φόβος να κάνω ζημια στη καρτα γραφικων;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω μιας και είμαι στη δουλειά αυτή τη στιγμή.

Μπορώ να σου απαντήσω αφού πάω στο σπίτι.

Πάντως δεν ξέρω αν βοηθάει τα καλώδια που βγάζει για την μητρική είναι 4πινο και 20+4πινο

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, κοιτα δεν πιστεύω οτι θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα, εφοσον τον λειτουργείς σε περιβάλλον OS :)

Αν σου κολλήσει/κάνει restart κατα την διάρκεια του ''tweaking'' πιθανόν να φταίει το τροφοδοτικό ;)

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ανεπαρκες θα εχεις (και)τα εξης συμπτωματα:

θα αρνειται το πισι να ξεκινησει,η θα ξεκινα με την 3η-4η/θα πεταει στο ασχετο μπλε οθονες/εκει που παιζεις παιχνιδια θα σβηνει και θα ξαναναβει αποτομα κανας σκληρος/θαχεις μειωμενη αποδοση σε 3δ/θα σου σβηνει ενω παιζεις παιχνιδια/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.