Jump to content



Αγορα οθονης


MpisKi

Recommended Posts

Γεια απο εμενα...

Εδω και 2 μηνες εχω παρει καινουργιο πισι και τωρα θελω να παρω καινουργια οθονη...τα τελευτεα 2-3 χρονια εχω την samsung syncmaster 730BF απο τη οποια ειμαι κατα ευχαριστημενος και δεν ειχα ποτε προβλημα.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να διαθεσω πανω απο 350 ευρο(και παλι με το ζορι)...

σκεφτομαι για 22αρα...θελω να ειναι στα 2ms γιατι ασχολουμε αρκετα με gaming αλλα το σηματνικοτερο ειναι οτι δεν εχουμε dvd player(και να ειχαμε οι τηλεορασεις μασ ειναι χειροτερες απο την samsung του πισιου:p)αρα οτι ταινια θελω την βλεπω στο πισι οποτε να ειναι μια οθονη με "δυνατο σημειο" την καλητερη απεικονηση σε ταινιες και τις καλητερες αποδοσεις σε αυτες,ακομα θα ηθελα να ειναι ξεκουραστη γιατι ξοδευω πολλες συνεχομενες ωρες σε σερφαρισμα(οχι τπτ εργασιες:p)...

θα ηθελα προτασεις απο πλαισιο...αν τωρα ειναι μια "τρελη ευκαιρια" απο e-shop δεν θα πω οχι(εχουν εγγυηση στο ε-shop για pixel κτλπ??)

προτεινεται να παω σε 24αρα??(εδω δν μπορεις να εισαι κατο απο τα 300 ευρο οποτε οποιος θελει ας προτεινει μεχρι 350ευρο...αχ δυσκολες εποχες δεν υπαρχουν λεφτα :p)

ευχαριστο προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα πω ειναι πως, μην κοιτάς τα ms...

Η οθονη της υπογραφής μου εχει λιγο ghosting (μπορει και να ειναι καποια ρύθμιση, εμένα δεν με ενοχλει) και η προηγούμενη μου η syncmaster 720N (με 8 ms) δεν ειχε τετοιο ''προβλημα'' ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις προτασεις...

1.Sirdiman δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις...οτι με διαφορες ρηθμησεις δν υπαρχει μεγαλη διαφορα αναμεσα σε 2 και 5 ms...αν μπορεις σε παρακαλω να μου εξυγησεις

2.προσανατολιζομαι στις samsung και στις LG...δεν εχω ασχοληθει ποτε με οθονες και δεν ξερω τι ακριβως πεζει αλλα απο οσα βλεπω βλεπω την samsung LG και την Eizo...η τριτη αποριπτεται γιατι ειναι πολυ ακριβη αρα κατι αναμεσα σε samsung και LG...

με μια γρηγορη ματια ειδα αυτην--->http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1129805&HYOTHONESDIAGONIOS=22+inches&HYOTHONESHRONOSAPOKRISIS=2+ms&category=69978102&catalog=23

ποια ειναι η γνωμη σας??πιστευω οτι ειναι πολη καλη και σε πολη καλη τιμη

ΥΓ:ολες οι προτασεις δεκτες βεβαια...:)

Link to comment
Share on other sites

MpisKi είναι πολύ καλή η οθόνη αλλά η 2232bw που είναι ένα χρόνο πιο παλιά είναι ακόμα πιο καλή σε ποιότητα εικόνας πάντα γιατί σε εμφάνιση ο καθένας έχει την δικιά του άποψη. επίσης από όπου και να πάρεις οθόνη το ίδιο πράγμα είναι. απλώς η samsung και lg σε περίπτωση προβλήματος έρχονται και στην αλλάζουν στο σπίτι σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.