Jump to content



Βοήθεια στο στήσιμο προφίλ μιας εταιρείας πχ Microsoft


ειρηνη κουτσοφτα

Recommended Posts

ψαχνω να βρω πληροφοριες για την μικροσοφτ για ενα ριπορτ που εχω να κανω στο κολεγιο μου. αν μπορειτε παρακαλω βοηθηστε με να βρω πληροφοριες για το πως λειτουργα, ποια ειναι τα προιοντα της, για τα κερδη της, με ποιες αλλες εταιρειες συνεργαζεται, ποια ειναι τα τελευταια νεα της και αλλα. αν μπορειτε να βρειτε τετοιες πληροφοριες και για οποιαδηποτε αλλη εταιρεια δεν υπαρχει προβλημα θα με βοηθησετε αρκετα. :jump1::cool::help:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως πληρόφορίες για το προφιλ μια εταιρείας, πχ Microsoft πιστευω οτι πρέπει να ανατρέξεις στις πληροφοριες προς επενδυτες, μετόχους. Εκει συνήθως δινονται τέτοιες πληροφορίες, όπου συνήθως γινεται και μια μίνι παρουσιαση της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν ξέρω ακριβώς απο πια πλευρά θες να "πιάσεις" την εταιρεία στο report σου (οικονομικά στοιχεία, ιστορική αναδρομή, marketing, αναπτυξη κτλ) αλλα στο μυαλο μου (λογω δουλειάς :p) ερχεται το site της www.aegeanair.com οπου μπορεις να βρεις πολλές πληροφοριες για όλα οσα ζητάς και κυρίως απλά και κατανοητά.

Link to comment
Share on other sites

το ριπορτ που θα παρουσιασω πρεπει να μιλα για production, increase or dicrease of profitability, products, how does company operate, how does it sell, brands nad services.... πιστευεισ οτι μπορω να τα βρω αυτα στο side που μου εδωσες?

Link to comment
Share on other sites

το ριπορτ που θα παρουσιασω πρεπει να μιλα για production, increase or dicrease of profitability, products, how does company operate, how does it sell, brands nad services.... πιστευεισ οτι μπορω να τα βρω αυτα στο side που μου εδωσες?

μηπως πρεπει να πας στο section "Investor Relationships" ...σε ολα τα σαιτς το βλεπω...

(υγ..:μην σε μυριστει ο aledjos,τοιχο τοιχο πηγαινε)

Link to comment
Share on other sites

To προφιλ μιας εταιρειας ειναι καθαρα θεμα μαρκετινγκ.

Οποτε ψαξε για μαρκετινγκ στρατηγικες της μα΄ι΄κροσοφτ.Αναφερεται και στην εσωτερικη εταιρικη κουλτουρα και στο προφιλ προς τα εξω.

Οσον αφορα αυτα που ανεφερες

production, increase or dicrease of profitability, products, how does company operate, how does it sell, brands nad services

ειναι θεμα μαρκετινγκ.

Αλλα εχε υποψη σου οτι το μαρκετινγκ δεν ειναι το παν σε μια συγχρονη εταιρεια.Ειναι ενα απο τα πολλα τμηματα της διοικησης σε μιας συγχρονη εταιρεια (εξαρταται απο τη φυση της εταιρειας) και το ποσο σημαντικο ρολο παιζει στη ληψη αποφασεων εξαρταται απο τη καθε εταιρεια.

Για να βρεις στοιχεια για την εργασια σου χρησιμοποιησε λεξεις κλειδια στο google για αυτα ποθ θες.

Το κολλεγιο σου ειναι στην ελλαδα η στο εξωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.