Jump to content



Πρόβλημα με την κάρτα γραφικών στα παιχνίδια


nonamezz

Recommended Posts

Εχω την καρτα γραφικων nvidia geforce 8600 GT *2 se SLI.Και σε παιχνιδια οπως το colin mcray dirt,brothers in arms,turning point fall of liberty,conflict denied ops μου βγαζει μηνυμα ''Η εφαρμογή Turning Point: Fall of Liberty Η εφαρμογή Turning Point: Fall of Liberty αντιμετώπισε πρόβλημα και πρέπει να τερματιστεί η λειτουργία της. Ζητούμε συγνώμη για την αναστάτωση.''

Αφου εκανα μια αναβαθμιση στουσ drivers της καρτας το ''brothers in arms'' παιζει αλλα οχι το fall of liberty.Υπαρχει καποια λυση στο προβλημα αυτο?

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Εκάνες κάποια άλλαγή σε hardware/software πριν αρχίσουν τα προβλήματα Η έτσι ξαφνικά άρχισαν όλα?

Υποθέτω οτι το update των drivers το έκανες ως λύση για το πρόβλημα σωστά?

Δώσε μας και μερικά στοιχεία για το υπόλοιπο σύστημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Εκάνες κάποια άλλαγή σε hardware/software πριν αρχίσουν τα προβλήματα Η έτσι ξαφνικά άρχισαν όλα?

Υποθέτω οτι το update των drivers το έκανες ως λύση για το πρόβλημα σωστά?

Δώσε μας και μερικά στοιχεία για το υπόλοιπο σύστημα σου.

η πρωτη φορα που μου εβγαλε το προβλημα ηταν στο conflivt denied ops.Ομως εκει το εβγαλε οταν τελειωσα την πρωτη αποστολη κ ξεκινουσε η δευτερη.Δλδ το παιχνιδι ξεκινουσε σε σχεση με αυτα που δεν ξεκινανε καν :(

Δεν εκανα καμια αλλαγη σε hardware/software.

Ναι το εκανα για να λυθουν αυτα τα προβληματα.Το ενα απο τα παιχνιδια παιζει(brothers in arms)μετα το update.Χωρις να το κανω unistall.Απλα εκανα update restart και δουλεψε.

windows XP pro SP3.2gb ram.Intel core 2 quad 2.400 :hmm::hmm::hmm:

Link to comment
Share on other sites

απο ψυξη εισαι καλα?μπας και θερμαινεται το τσιπσετ σου και αρχιζει τα τρελλα?τροφοδοσια ΟΚ?Δεν πιστευω ναχεις κανα φτηνοτροφοδοτικο ε(ποιοτικο 380αρι-400αρι κ εισαι αρχοντας)?3d mark 2006 βγαζεις κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Perp:Απενεργοποιησα την SLI αλλα δεν εγινε τιποτα.

Tsakona:3d mark 2006 τι ειναι?ειναι καποιο test για την καρτα γραφικων?sry ειμαι λιγο ασχετος :(.Το θεορω σχεδον απιθανο να εχω προβληματα θερμοκρασιας η τροφοδοσιας.

Ειχα το colin mcreay πανω κ μου εβγαζε αυτο το προβλημα οπως και το turning point που αν δεν κανω λαθος ειναι κ τα 2 της codemasters . . .Αυτο λει τπτ?:help:

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είναι θέμα τροφοδοτικού (δε μας είπες ακόμα τι τροφοδοτικό έχεις), είναι πολύ πιθανό να έχει φορτωθεί το σύστημά σου και να έχουν αλλοιωθεί αρχεία, μπερδευτεί ρυθμίσεις κλπ. Πας για format μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είναι θέμα τροφοδοτικού (δε μας είπες ακόμα τι τροφοδοτικό έχεις), είναι πολύ πιθανό να έχει φορτωθεί το σύστημά σου και να έχουν αλλοιωθεί αρχεία, μπερδευτεί ρυθμίσεις κλπ. Πας για format μάλλον.

Ειναι 450w.Αλλα να ρωτισω κατι;Αν βαλψ πανω απο τα XP τα Vista τοτε το προβλημα ειναι πιθανο να λυθει σωστα?

Γιατι δεν θελω να κανω φορματ :crazy::crazy::crazy::crazy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.