Jump to content



EVGA 280GTX χοντρο προβλημα


johnbin

Recommended Posts

καλησπερα παιδια

ειναι το πρωτο μου ποστ εδω και δυστυχως δεν ειναι για καλο...

το καλοκαιρι εφερα απο αμερικη μια evga 280gtx

σημερα το μεσημερι λοιπον που ανοιξα το pc παρατηρησα καποιες ασπρες κουκιδες στο post

το ιδιο εγινε και στo Bootαρισμα.μολις ανοιξε η επιφανεια εργασιας η evga presion Μου πεταξε εrror"no hardware found"...

πηγα στo device manager και ειδα πως στην καρτα ειχε βγαλει προβλημα "the device cannot start"

εβαλα τους τελευταιους drivers και εκανα restart αλλα τιποτα

το ιδιο και με τους πιο παλιους

να σημειωσω πως:1.το συστημα μου ειναι:Q660 o/c στα 3.2/Nvidia 780i/2 gb ram/cooler master 750w

o cpu ηταν ο/c αλλα εκανα restore defaults απο το Bios αλλα και παλι τπτ...

το θεμα ειναι πως το led της καρτας παραμενει πρασινο και ο ανεμηστηρας δουλευει αρα η καρτα μαλλον δεν εχει καει...

παιδια SOS οσοι μπορειτε βοηθηστε!

Link to comment
Share on other sites

Με την συγκεκριμένη κάρτα είχα και εγώ κάποια προβληματάκια ενώ με την άλλη τις aus όχι , δηλαδή.. δεν δεχόταν νέους drivers.. περίεργο..? μόνο μετά τοformat δυστυχώς, αλλά μετά όλα καλά. Και φυσικά με τους νέους drivers βελτιωνόταν και η κάρτα αρκετά.

Μαύρες κουκίδες δεν έβλεπα αλλά περνούσαν τα vista τους δικούς τους drivers και όχι αυτούς της nvidia.Το format διόρθωσε τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασέ τη σε άλλο μηχάνημα πρώτα, κάποιες gtx στην αρχή είχαν πρόβλημα με θερμοκρασίες. μετά από αυτό κάνε flash το bios (θα χρειαστείς 2η κάρτα και boot usb). αν τίποτα δεν το φτοιάξει τότε rma, την έχεις κάνει Register?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.