Jump to content



MagicISO "image file is too large" στη δημιουργεια multiBoot disc


tolis861416003225

Recommended Posts

θελω να φτιαξω ενα dvd με πολλές διαφορετικες boot επιλογες για να εχω όλα τα λειτουργικά σε ένα dvd αποτι σε πολλα δισκακια.

Έτσι, επέλεξα το magiciso για να το κανω.

Όμως,ακόμα και ένα ερχειο iso να βάλω και μάληστα των 200 περιπου MB μου βγάζει το ανωθυ μηνυμα σφαλματος όταν πάω να δημιουργήσω το τελικό image. έψαξα στο google αλλα δε βρηκα κατι... καμια ιδεα?

(ακολουθω κατα γραμμα τις οδηγίες που δινουν στο site του προγραμματος):baby:

Link to comment
Share on other sites

εγώ μετά από πολλές προσπάθειες απλά τα παράτησα

είναι μεγάλο μπέρδεμα

από ότι εχω καταλάβει έχεις κάνει iso όλα τα λειτουργικά από cd

δεν λειτουργεί έτσι

Link to comment
Share on other sites

Μα για να κάνεις αυτό που θες δεν μπορείς να έχεις τα win σε iso files! Πρέπει να φτιάξεις ένα boot cd με κάποιο interface και από εκεί και πέρα να βάλεις επιλογή σε dos commands για τις διάφορες εκδόσεις win που θες να κάνει εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μα για να κάνεις αυτό που θες δεν μπορείς να έχεις τα win σε iso files! Πρέπει να φτιάξεις ένα boot cd με κάποιο interface και από εκεί και πέρα να βάλεις επιλογή σε dos commands για τις διάφορες εκδόσεις win που θες να κάνει εγκατάσταση.

Προχωρεί πολύ ποιο βαθειά το θέμα

Πρέπει να τροποποιήσεις και το boot fille και κάποια αρχεία των windows με ultra edit

Απλά αστό φίλε μου ξεχνά το εντελώς το παίδευα αρκετό καιρό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

εδω περιγραφει ορισμενες δυνατοτητες

http://www.magiciso.com/howto/howto.htm

και το easy boot

http://www.ezbsystems.com/cgi-bin/ikonboard.cgi?act=ST;f=1;t=287

εγω ποτε δεν τα καταφερα να κανω multi boot windows

αλλα εφτιαξα ενα me acronis true image + acronis disk director +partition magic 8 + memtest + Active Password Changer 3 + PE Builder ++++

διαφορα αλλα προγραμματα

αλλα οχι windows

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγες οι διανομές για αυτό δεν μπορεί να δημιουργηθεί το dvd.:p

Πέρα από την πλάκα επειδή θέλω και εγώ ένα τέτοιο multiboot dvd εαν αλλάξω τα αρχεία σε ένα έτοιμο θα δουλέψει? έχω μία τέτοια έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.