Jump to content



Aγορά full tower κουτιού


gatekeeper

Recommended Posts

Σκεφτόμουν μέχρι πρότινος να αγορασω το cosmos s από το πλαίσιο αλλά κοίταξα πρόσφατα την τιμή του και είναι 230 ευρώ απο 170 που είχε. Αύξηση τρελή κατά την γνώμη μου. Το θέμα είναι οτι έχω τριπλο ψυγείο και θα με βόλευε το cosmos αλλα απο την άλλη 60 ευρω αύξηση μου χτυπάει κάπως.Έχετε καποιο καλό κουτι μέχρι 200 ευρώ να προτείνεται ;

Link to comment
Share on other sites

για το Antec δεν νομιζω να το προτιμήσω λογω ποιότητας, κατασκευή κτλ. ενώ το lian li παρα πολυ καλο κουτί με χαλάει μόνο που κατω το τροφοδοτικο δεν τραβαει αερα απεξω δλδ δεν ειναι διατρητο το κουτι κατω στο τροφοδοτικο και τραβαει αερα απο μεσα απο το κουτι .

Link to comment
Share on other sites

για το Antec δεν νομιζω να το προτιμήσω λογω ποιότητας, κατασκευή κτλ. ενώ το lian li παρα πολυ καλο κουτί με χαλάει μόνο που κατω το τροφοδοτικο δεν τραβαει αερα απεξω δλδ δεν ειναι διατρητο το κουτι κατω στο τροφοδοτικο και τραβαει αερα απο μεσα απο το κουτι .

H Antec βγάζει κουτιά καλής ποιότητας, το παραπάνω δεν αποτελεί εξαίρεση. Το έχω δει από κοντά, μου είχε κάνει πολλή καλή εντύπωση...^^

Για το lian li, έχεις δίκιο, αν και η θέση του psu είναι υπερυψωμένη ώστε να μην έχεις πρόβλημα με την εισροή αέρα στο τροφοδοτικό λόγω εγγύτητας του psu με το πάτωμα του κουτιού. Θα ήταν καλύτερο αν τρύπαγες το πάτωμα, αν και δεν το βρίσκω αναγκαίο. Έτσι και αλλιώς, είτε με τρύπα έιτε χωρίς, το τροφοδοτικό θα ρουφάει κρύο αέρα, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο μείον που βρίσκω προσωπικά στο antec twelve είναι πως δεν είναι full αλουμίνιο. κατα τα άλλα πρόκειται για θαυμάσιο και εργονομικό case. το πήρε πρόσφατα και φίλος και είναι απόλυτα ικανοποιημένος. Πόσο μάλλον όταν πας και για Wcooling, σε συνδυασμό με το σύστημα air flow και τους ανεμιστήρες (υπεραρκετούς) που έχει θα σαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

καλο είναι και αυτό βεβαια προτιμω cosmos αλλά εκτός το οτι δεν υπάρχει στα γνωστά μαγαζια έχει ανεβει και σε αυτο η τιμή του αν δεν κανω λαθος. Στο σκρουτζ σε ένα μονο μαγαζι το βρηκα στα 172.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Cosmos-S αξίζει.Έχει πολλούς χώρους και έτοιμη θέση για ψυγείο, αν καταφύγεις κάποτε σε υδρόψυξη.Γενικά είναι πολύ καλό θα έλεγα, αλλά το μόνο αρνητικό του είναι η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

καλο είναι και αυτό βεβαια προτιμω cosmos αλλά εκτός το οτι δεν υπάρχει στα γνωστά μαγαζια έχει ανεβει και σε αυτο η τιμή του αν δεν κανω λαθος. Στο σκρουτζ σε ένα μονο μαγαζι το βρηκα στα 172.

υπαρχει στο πλαισιο στα 119€

Link to comment
Share on other sites

Στο site δεν υπάρχει, μήπως έχει μείνει το demo σε κανένα μαγαζί? Σε αυτή την περίπτωση, παίρνεις το demo αφού το ρίξεις στα 90-100 euro. Θα ήταν καλή περίπτωση...θεωρώ το haf πανάσχημο, αλλά έχει έτοιμες μόντες για όσα ψυγεία θέλει ο φίλος...

Link to comment
Share on other sites

Στο site δεν υπάρχει, μήπως έχει μείνει το demo σε κανένα μαγαζί? Σε αυτή την περίπτωση, παίρνεις το demo αφού το ρίξεις στα 90-100 euro. Θα ήταν καλή περίπτωση...θεωρώ το haf πανάσχημο, αλλά έχει έτοιμες μόντες για όσα ψυγεία θέλει ο φίλος...

:o Γιατι? Μια χαρουλα κουτι ειναι δεν φανταζεσε ποσο ισιχο ειναι οταν δουλεβη! Μονο βραδη το ακους και παλι δεν ενοχλη! Πως φενετε τι εχω ε :p εμενα το σχεδιο μου αρεση παρα πολυ ιδικα μεσα η εργονομια ειναι πολυ καλη ολα τα καλοδια περνανε κατο απο το mobo χορις κανενα προβλημα ασε που εχει ποληκες θερμοκρασιες! Φαντασου εγω που εχω μια 4870 μεσα με 66C id και 79C full load (τρεχοντας το 3dmark 6 και εχοντας ανιχτο το Catalyst Control Center τις μετρισα) ειναι ποιο ισιχη απο στο παλιο μου PC μια 6600 GT :boxed: !

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω αλλα θα ηταν καλο να είχε ιδιαιτερα στο τροφοδοτικο . καθως δεν ειναι οτι καλυτερο να γεμιζει σκονη αυτο καθοτι και πιο δυσκολο στο καθαρισμο.

αγορασε και βαλε.

τι αλλο να πω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.