Jump to content



προβλημα με hp recovery


hatsumi1

Recommended Posts

καλημερα παιδια......

αυτο που μου συμβαινει ειναι λιγο ασυνηθιστο (σε μενα τουλαχιστον δεν εχει ξανασυμβει)

εχω ενα λαπτοπ hp pavillion dv6700 και ενω ολα πηγαιναν ρολοι ξαφνικα δεν ξεκινουσαν τα windows (vista απτη μανα του) δοκιμαζω με recovery (το κλασσικο δευτερο κρυφο partition στα hp) το οποιο δεν ολοκληρωνοταν ποτε καθως εβγαζε ενα σφαλμα σχετικα με το δισκο (οτι μπορει να ειναι κατεστραμενος,κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως)

του κανω λοιπον ενα φορματ με xp pro (original εννοειται) αλλα κατα λαθος εσβησα και το recovery κι ενω πετυχε και δουλεψε κανα δυο μηνες αρχισε να ζεστενεται πολυ το laptop μετα απο δεκα λεπτα λειτουργιας και να κολλανε τα παντα. το παω στο καταστημα που το πηρα και ο υπαλληλος μου ειπε πως χωρις το original προεγκατεστημενο λειτουργικο δεν υπαρχει εγγυηση... τι να κανω; που μπορω να το βρω το recovery?

ps::sorry: για το μεγαλο post

ps2: αναφερομαι σε νομιμη λυση φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε κάνα CD μαζί του, μόνο αυτό το partition? Στο site της HP εψαξες σε κάνα FAQ?

Πάντως δεν νομίζω οτι έχει να κάνει η εγγύηση με τι και ποιο λειτουργικό του έχεις φορέσει. Σε αυτές τις περιπτώσεις ειδικά αν καλύπτεσαι χρονικά απο εγγύηση καλύτερο είναι να το πας σε ενα εξουσιοδοτημένο service. Αν έχεις και serial number ίσως μπορεί και η Microsoft Hellas να σε βοηθήσει και απλά μετά να κατεβάσεις τους drivers που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν εσβησες και ξαναγραψες παει το partition.

Λυση? Βρισκεις ενα αλλο hp κανεις ghost to δισκο του .

Ισως φας πορτα στην ενεργοποιηση γιατι πολυ πιθανον να εγινε απο τον αλλο

χρηστη αλλα αν εχεις ολα τα χαρτια του φορητου μεσω MS μπορεις να τα ενεργοποιησεις.

Κανονικα οταν εφαγες πορτα με το κρυφο partition τοτε επρεπε να το πηγαινες στο

service.

@perp : δεν εχουν cd (5 hp που επιασα + το δικο μου)

ανοιγεις μηχανημα και σε κανει install με την μια.

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη λύση είναι να μιλήσεις απευθείας με την αντιπροσωπεία της ΗΡ. Σε παρόμοια περίπτωση ο πωλητής του καταστήματος όπου είχε γίνει η αγορά ,άρχισε να ωρύεται και να μιλάει για παρανομίες και λοιπές π@π@ριες , ενώ φαινόταν πως δεν ήξερε που του πάνε τα 4 και δε με άφηνε να του εξηγήσω και από πάνω!!

Το πήγαμε λοιπόν στην ΗΡ και μιλήσαμε όμορφα και ωραία ( αφού πρώτα του εξιστόρησα σε τι Ούνο έπεσα πριν!!) και χάρη στο αυτοκολητάκι με το serial λύθηκε το θέμα εξ ολοκλήρου από αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη λύση είναι να μιλήσεις απευθείας με την αντιπροσωπεία της ΗΡ. Σε παρόμοια περίπτωση ο πωλητής του καταστήματος όπου είχε γίνει η αγορά ,άρχισε να ωρύεται και να μιλάει για παρανομίες και λοιπές π@π@ριες , ενώ φαινόταν πως δεν ήξερε που του πάνε τα 4 και δε με άφηνε να του εξηγήσω και από πάνω!!

Το πήγαμε λοιπόν στην ΗΡ και μιλήσαμε όμορφα και ωραία ( αφού πρώτα του εξιστόρησα σε τι Ούνο έπεσα πριν!!) και χάρη στο αυτοκολητάκι με το serial λύθηκε το θέμα εξ ολοκλήρου από αυτούς.

καταρχας καλημερα και ευχαριστω για τις απαντησεις. κανενα τηλεφωνο απο hp γιατι απο το site δεν μπορω να βγαλω ακρη;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.