Jump to content



Ερωτησεις περι δικτυου 2 υπολογιστων.


skieros

Recommended Posts

Εδω και 4ωρες τα δοκιμαζω συνεχως. Πως θα προσπελασω το Β pc απο το Α και το αντιστροφο.

Ειναι απιστευτη δυσκολια να δοκιμασεις τοσες πολλες περιπτωσεις χωρις πληκτρολογιο και ποντικι περα-δωθε γιατι το teamviewer κολλαει αν το νετ δεν ερθει πριν αυτο ξεκινησει και θελει ρεσταρτ, χωρια τα κολληματα των ιδιων των SexXP ετσι ωστε να μην καταλαβαινω αν φταιει το κολλημα τους η εαν δεν παιζει η ταδε περιπτωση. ΣΚΕΤΗ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ!

α) Σε καποια φαση μου επαιξε να ρωταει και ονομα χρηστη και κωδικο αρκει ομως να ειχα ιδιο account και στα 2 pc.

Dηλαδη to παρακατω παιζει πεταγοντας popup και ρωτοντας με.

Α: nik:nik, maria:maria

B: maria:123, nik:123

β) Τωρα αν ειναι ετσι παιζει γιατι οπως λες παιρνει αυτοματα τους κωδικους απο το παρασκηνιο.

Α: nik:123, maria:123

B: maria:123, nik:123

Σε παρακαλω πες μου αν παιζουν αυτα δοκιμαζοντας τα πρωτα γιατι τα κωλοΧP κολλανε:

γ) 2 accounts each χωρις passwords

Α: nik:empty, maria:empty

B: maria:empty, nik:empty

οπως και

δ) 1 account only each χωρις password

Α: nik:empty

B: maria:empty

ε) και last but not least1 account each με passwords

Α: nik:nik

B: maria:123

To τελευταιο δεν μου επαιξε προσωπικα ποτε αν και ειναι αυτο που υποστηριζεις mostly.

Αν θελεις και δεν σε εχς τρελανει ακομη να μου εξηγεις γιατι πεζει η δεν πεζει η καθε περιπτωση. Κουραγιο σε λιγο τελειωνουμε

*οπου εχουμε 2 χρηστες σε καθε pc εννοειται πως εχουμε ορισει και τα απαραιτητα δικαιωματα και στου 2, ενω οπου εχουμε 1 χρηστη για καθε pc εχουμε ορισει δικαιωμα μονο γιαυτον.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.