Jump to content


amd athlon 64 x2 5600...


ApolloTonKosmo

Recommended Posts

καλησπερα παιδια ειναι η πρωτη φορα που υποβαλω καπιο thread μιας και πριν απο λιγο ενεργοποιησα το λογαριασμο μου.

Εχω τον επεξεργαστη που υποδεικνυετε στο title του θεματος ο οποιος ειναι σταθερος εδω και καιρο στα 3.08 με μαμα ταση. Η μητρικη μου ειναι asus M2A VM. Οταν ανεβασω κατα 5 mhz το fsb ο επεξεργαστησ φτανει τα 3.15 ghz(225*14) αλλα οταν τον στρεσσαρω με το ορθος μου βγαζει error λεγοντας μου τα παρακατω:

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Επισης να πω πως παραλληλα εχω ανεβασει την ταση σε 1.375μιας και η μαμα ηταν νομιζω 1.360.

Ειμαι ανοιχτος σε οποιοδηποτε σχολειο σχετικο και μη με το θεμα μιας και οπως ειπα γραφω για πρωτη φορα. Ευχαριστω

πολυ εκ των πρωτερων.:yes2:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την ίδια μητρική...

Στη δικιά μου ο 6000+ ανέβαινε το πολύ μέχρι τα 3.4 και αυτά όχι σταθερά πολύ...

Θα σου πρότεινα να πάρεις άλλη μητρική, καλύτερα μην την πολυζορίσεις γιατί θα πάρεις τπτ στο χέρι στο τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Όλοι κάπου το ίδιο πάνε. 3,2~3,3GHz τα έχουν όλοι και με λίγη τύχη στα 3,4~3,45.

Θα χρειαστείς ρευματάκι όμως. 1.375V είναι λίγο (1,35V είναι το default αν θυμάμαι καλά) για πάνω από 3GHz. Βασικά, πολύ καλό κομματάκι. Δεν έχω δει να παίζει σταθερά τετοιος επεξεργαστής στα 3GHz με λιγότερο από 1,4V.

Έως 1,45~1,5V μη το φοβάσαι, αρκεί να έχεις καλή ψύξη.

Η μητρική σου όμως είναι mATX. Όχι ότι καλύτερο για oc.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω παιδια για τhν βοηθεια. Μαλλον θα δοσο κατι παραπανω σε ρευμα ισα να μου σταθεροποιηθει στα 3.2. Το pc ειναι της μανας μου οποτε και δεν με ενδιαφερει για κατι παραπανω μεχρι εκει καλα ειναι. ευχαρηστω και παλι :)!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.