Jump to content



Προβλημα με siemens santis και linksys WAG54G2-E1


Dober

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, εχω συνδεση connx η οποία είναι isdn και αγόρασα το linksys WAG54G2-E1 αλλα το προβλημα μου είναι οτι δεν μου ανάβει καθόλου το λαμπάκι του adsl και του internet, τα έχω συνδέσει ώς εξής: απο τον τοίχο φευγει ένα καλωδιο και πηγαίνει στο spliter στην υποδοχή LINE μετα απο την υποδοχή PHONE φευγει ένα καλώδιο και πηγαίνει στην υποδοχή U του siemens santis και απο την υποδοχή MODEM φευγει ένα καλώδιο και πηγαίνει στην υποδοχή DSL του router, ενα πράγμα που με προβληματίζει ειναι οτι στο router η υποδοχη DSL ειναι για καλώδιο RJ45 ενω εγω βάζω καλώδιο RJ11 με αυτή την συνδεσμολογία δεν ανάβει κανενα απο τα δυο λαμπάκια, το έκανα εγκατάσταση στο PC και πάλι τιποτα εχει κανένας να προτείνει τιποτα? Α! και κάτι αλλο με το δικό του router "BAUTEC" δουλεύει, δοκιμασα και ένα αλλο router της DLink αλλα και σε αυτο δεν ανάβει τιποτα. παιδια SOS

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.