Jump to content



Πρόβλημα στο shut down


makis

Recommended Posts

Έχω εδώ και 2 μήνες ένα φορητό Toshiba satellite A300

Όταν κάνω shut down κλίνει η οθόνη του αλλά συνεχίζει να δουλεύει

Σταματά μόνο όταν αφαιρέσω την μπαταρία από πάνω του

Δεν μου το κάνει πάντα, μπορώ να πω ότι γίνεται ποιο πολύ όταν έχει δουλέψει συνεχόμενα πολλές ώρες .

Είναι σωστό ότι έχω και την μπαταρία του ενώ δουλεύει με το ρεύμα η πρέπει να την αφαιρώ

Καμιά ιδέα στο τι συμβαίνει?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δουλεύεις με την μπαταρία ένω έχεις και ρεύμα δέν είναι λάθος γενικώς. Απλά με τα laptop και τις μπαταρίες τα πράγματα γίνονται λίγο περίεργα όταν δεν τις φροντίζεις σωστά. Όταν χρησιμοποιείς το ρέυμα πολύ, πρέπει να φροντίζεις να βγάζεις που και που το ρεύμα για να δουλεψει και η μπαταρία λίγο. Προσοχή όμως γιατι τα πολλά charging cycles μειώνουν την ζωή της. Τέλος πρέπει να φροντίζεις να μην εξαντλείς την μπαταρία έως το τέλος.

Όσο για το shutdown νομίζω οτι είναι θέμα ACPI, και μπορεί να σχετίζεται με τις πολλές ώρες λόγω θερμοκρασίας. Αν κρατήσεις το power button για μερικά δεύτερα δέν κλείνει?

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το πρόβλημα αυτό το έχω μετά από πολύωρη χρήση

Όταν κρατήσω πατημένο το power button πράγματι κλείνει

Άρα δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα ,σωστά?

Σας ευχαριστώ όλους

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.